Grūdelių ir fazių ribos


Medžiagų mokslo skaidrės. Grūdelių ir fazių ribos. Vienfazių metalų sudėtis ir savybės. Grynieji metalai ir kietieji tirpalai yra vienfaziai (turintys vienos rūšies daleles lydinyje). Dvifazių metalų sudėtis ir savybės. Dvifaziai metalai ir. Pusiau koherentinė riba. Pusiau koherentinė riba (c) atsiranda didėjant dalelėms ir įtempiui iki tol. Nekoherentinė riba. Nekoherentinė riba (d).


Dvifaziai metalai ir jų ribos susidaro, kai lydinyje yra daugiau besilydančių elementų nei pagrindinis metalas gali ištirpinti. Tarpfazinių ribų savybės, kai dvi fazės turi skirtingą cheminę sudėtį, bet vienodą kristalų struktūrą: Taisyklingai susidėlioję kristalai Gali susijungti riboje, nors yra ryškus pasikeitimas cheminėje sudetyje, nėra struktūrinio pasikeitimo ir šios koherentinės ribos energija yra maža (~0,05Jm-2). Kristalai su nežymiais tarpais tarp gardelių Riba išlieka koherentinė, bet turi įtempį (ir daugiau energijos) susijusį su ta riba.

Grūdelių ir fazių ribos. (2015 m. Sausio 06 d.). http://www.mokslobaze.lt/grudeliu-ir-faziu-ribos.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 18 d. 05:29