Guolio indėko lygiagretumo patikrinimas


Laivybos laboratorinis darbas.

Laboratorinis darbas Nr. Priemonės. Išmatuojame išorinio guolio paviršiaus ir vidinio guolio paviršiaus didžius, atstumus tarp matuojamų vietų ir sustatome juos į formulė.


Guolių pagrindiniai defektai yra šie: antifrikcinio sluoksnio išsitrynimas, įbrėžimai, darbinio paviršiaus išsitrūkinėjimas ir išsitrūpėjimas, babito atsisluoksniavimas ir išsilydimas.

Laive ir atliekant darbus pirmiausia būtina apžiūrėti švarų indėklą ir pažymėti matomus defektus. Babito atsisluoksniavimą nustato apibarškinant pakabintą indėklą, atsiranda duslus arba tarškėjantis garsas.

Indėklų cilindrinių paviršių ir išėmos plokštumos lygiagretumo patikrinimas daromas taip, kaip parodyta paveiksle. Nelygiagretumas apskaičiuojamas pagal formulę:

Atramos sudaromųjų ir išėmos plokštumos nelygiagretumas neturi viršyti 0,15 mm/m storasieniams indėklams ir 0,1 mm/m – plonasieniams.

Guolio indėko lygiagretumo patikrinimas. (2016 m. Balandžio 07 d.). http://www.mokslobaze.lt/guolio-indeko-lygiagretumo-patikrinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 19 d. 23:32