Henrikas Radauskas Akmenėjimas


Filologijos skaidrės. Henrikas Radauskas. Akmenėjimas. Akmenėjimas. Nežinau, mergina ar kolona, - Tamsumoj negalėjau atskirti. Eilėraščio pavadinimo reikšmė. Pavadinimas iškart nusako, kad eilėraštis yra apie tam tikrą veiksmą. Eilėraščio tema. Mergina ir jos mirštantys jausmai Mergina jau nebemoka mylėti. Balandis ( baltas. Iš dangaus nusileido balandis Ir. Eilėraščio pasaulis. Tamsus, erdvus, paslaptingas ir žadinantis intuiciją. Eilėraščio žmogus. Pasakotojas - stebėtojas Vaizdas. Eilėraščio nuotaika. Slogi Paslaptinga ir bauginanti Neteikianti vilties. Eilėraščio idėja ir vertybės. Žmogus turi būti ne kietaširdis. Eilėraščio kalba. Stebėtojo monologas Poezija atsiribojusi nuo realaus gyvenimo vaizdavimo. Eilutėse liejasi jausmingumas. Informacijos šaltiniai.


Pavadinimas iškart nusako, kad eilėraštis yra apie tam tikrą veiksmą, transformaciją – akmenėjimą. Akmenėjimas - tam tikro dalyko virtimas iš trapaus į kietą. Šiuo atveju akmenėjimas - žmogaus vidinės būsenos pasikeitimas.

Balandis ( baltas - laikomas Šv. Dvasios simboliu, taikos, meilės ir vilties), nusileidęs iš dangaus, nutūpęs ant jos rankos, dėl jos šalčio, nejautrumo pavirto akmeniu ir išsigandęs stebėjo kaip jos širdis ,,kietėja‘‘ dar labiau.

Tamsus, erdvus, paslaptingas ir žadinantis intuiciją ,,Tamsumoj negalėjau atskirti, Bet jutau... ‘‘ ,,Matė, kaip marmuro bangos Užlieja erdvę ir laiką ‘‘.

Pasakotojas - stebėtojas Vaizdas tamsumoje jį skatina suklusti ir įsijausti į matomą neaiškų (merginos ar kolonos) vaizdą.

  • Filologija Skaidrės
  • 2015 m.
  • Gintarė
  • 11 puslapių (316 žodžių)
  • Filologijos skaidrės
  • MS PowerPoint 663 KB
  • Henrikas Radauskas Akmenėjimas
    10 - 7 balsai (-ų)
Henrikas Radauskas Akmenėjimas. (2015 m. Vasario 28 d.). http://www.mokslobaze.lt/henrikas-radauskas-akmenejimas.html Peržiūrėta 2017 m. Lapkričio 25 d. 13:38