Homoseksualų gėjų lesbiečių santuoka. Tos pačios lyties asmenų santuokos teisinis pripažinimas Lietuvoje


Geju santuoka lietuvoje. Homoseksualu santuoka lietuvoje. Tos pacios lyties santuoka. Homoseksualu santuoka. Ar gali gejai tuoktis lietuvoje. Tos pačios lyties asmenų santuoka. Geju santuokos lietuvoje. Tos pačios lyties ssantuoka. Homoseksualų santuokos. Santuoka tarp lesbijieciu.

Teisės kursinis darbas. Įvadas. Santuokos samprata ir jos reikšmė. Tos pačios lyties asmenų teisių pripažinimo ir apsaugos raida. Vienos lyties asmenų santuokos teisių apsauga ir įgyvendinimas lietuvoje. Tos pačios lyties asmenų santuokų pripažinimas pasaulyje. Išvados. Literatūra


Šiuolaikinėje visuomenėje santuokos pripažinimo ribos yra ypatingai plačios teisiniu ir kultūriniu požiūriu. Įnirtingos diskusijos narplioja klausimus, kaip ir kas turi teisę ir gali tuoktis, ką santuoka reiškia šiuolaikiniame pasaulyje. Keičiantis visuomeniniams santykiams, santuoka pasiekė savo transformacijų kulminaciją pasaulyje. Tos pačios lyties asmenų poreikis teisiškai ir oficialiai pripažinti santuoką atspindi didelį įšukį santuokos status quo. Didelė gausybė tos pačios lyties asmenų kreipėsi į visuomenę, teismus. Tačiau, daugelis oponuojančių tokioms partnerystėms ir santuokoms įvardija tos pačios lyties asmenų poras kaip grėsmę santuokos ištakoms, santuokos sampratai ir grėsmę visuomenės stabilumui.

O nuo kiekvieno žmogaus gerovės, saugumo ir jaučiamos pagarbos jausmo priklauso ir visos visuomenės gerbūvis. Pastarųjų triejų dešimtmečių laikotarpyje yra ypatingai daug svarstoma ar pripažinti tos pačios lyties asmenų santuokas ir joms suteikti visas teisines finansines, o taip pat socialines garantijas paprastai įgyjamas santuokoje.

Teismai, įstatymų leidžiamosios institucijos, tarptautinės organizacijos susidūrė su tos pačios lyties asmenų reikalavimais į teisę tuoktis, nepasant jų seksualinės orientacijos. Tai tapo svarbiu ir įdomiu teisiniu klausimu.

  • Teisė Kursiniai darbai
  • 2012 m.
  • Vaida
  • 21 puslapis (5573 žodžiai)
  • Universitetas
  • Teisės kursiniai darbai
  • Microsoft Word 30 KB
  • Homoseksualų gėjų lesbiečių santuoka. Tos pačios lyties asmenų santuokos teisinis pripažinimas Lietuvoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Homoseksualų gėjų lesbiečių santuoka. Tos pačios lyties asmenų santuokos teisinis pripažinimas Lietuvoje. (2012 m. Balandžio 23 d.). http://www.mokslobaze.lt/homoseksualu-geju-lesbieciu-santuoka-tos-pacios-lyties-asmenu-santuokos-teisinis-pripazinimas-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 19 d. 01:55