I. Yalom knygos „Meilės Budelis“ refleksija


Psichologijos refleksija.

I. Yalom knygos „Meilės Budelis“ refleksija.


„Stengiausi paaiškinti Telmai, kad psichoterapija, be abejo, sukels maišaties, ir ji turinti prižadėti, kad ją ištvers.

-Telma, šis nepaliaujamas galvojimas apie Metjusą – trumpai pavadinkime jį manija...

- Tos dvidešimt septynios dienos man buvo nuostabi dovana, - atšovė Telma. – Tai viena iš priežasčių, kodėl apie jį nepasakojau kitiems psichoterapeutams; nenorėjau, kad jie žvelgtų į tai kaip į ligą.

- Ne, Telma, aš kalbu ne apie tai, kas buvo prieš aštuonerius metus. Kalbu apie dabartį ir apie tai, kad neįmanoma gyventi įsikabinus vien į praeitį. Manau, kad atėjote pas mane tam, kad liautumėtės save kankinusi.

-Telma atsiduso, užsimerkė ir linktelėjo. Ji perspėjo mane ir dabar rami atsilošė kėdėje.“

Čia buvo naudojama klasikinė Z. Freudo psichoanalizė, nes klientas žodžiais išreiškė savo skausmingą patyrimą. Jis pilnai išsisako, išgyvena iš naujo išgyvena. Dažnai dėl to klientas jaučia agresiją ir neigiamus jausmus psichologui. Ši stadija baigiasi tada kai klientas viską išsako ir pradeda nusiraminti.

Manau, kad psichologas pasielgė pakankamai profesionaliai, nes perspėjo savo klientę apie tai, kad jai reikės iš naujo išgyventi ir, kad tai nebus malonu. Manau tokią informacija turėtu būti suteikiama kiekvienam pacientui ir jei aš būčiau konsultuojama, tikrai jausčiau pagarbą psichologui kuris mane informuotų apie tai, kad gali įvykti konsultacijos metu.

-Nieku gyvu negaliu to pažadėti. Jei matysiu, kad tai vienintelė išeitis, niekas manęs nesulaikys. Noriu pasilikti šią galimybę.

-Aš kalbu tik apie ateinančius šešis mėnesius. Po jų baigsis mūsų sutartis, tačiau be jos aš negaliu pradėti darbo.“

Čia naudojama individualiosios psichologijos psichoterapija, nes iš pradžių yra daug kartų išdidinamas nepageidaujamas veiksmas, šiuo atveju – polinkis į savižudybę. Taip pat yra keliami tikslai – įsipareigojimų prisiėmimas. Iškeliamas įmanomas tikslas, kuris yra įmanomas ir laikas yra ribojamas.

-Pabandykime inscenizuoti. Gal persėstumėte į kitą kėdę ir suvaidintumėte Metjusą, kalbantį Telmai šioje kėdėje?

-Kadangi iki šiol Telma prieštaraudavo visiems mano siūlymams, jau rengiausi įtikinėti ją argumentais, tačiau, mano nuostabai, ji itin entuziastingai sutiko.“

 • Psichologija Refleksijos
 • 2017 m.
 • Lietuvių
 • Severija
 • 6 puslapiai (1857 žodžiai)
 • Universitetas
 • Psichologijos refleksijos
 • Microsoft Word 19 KB
 • I. Yalom knygos „Meilės Budelis“ refleksija
  10 - 2 balsai (-ų)
I. Yalom knygos „Meilės Budelis“ refleksija. (2017 m. Balandžio 20 d.). http://www.mokslobaze.lt/i-yalom-knygos-meiles-budelis-refleksija.html Peržiūrėta 2017 m. Lapkričio 25 d. 11:50