Įdomiausi viduramžių ir renesanso literatūros kūriniai


Viduramziu literaturos kuriniai. Viduramziu kuriniai. Viduramžių literatūra. Renesanso literaturos kuriniai lietuvoje. Zymiausi viduramziu rasytojai. Viduramziu kuryba skaidres. Viduramziu literaturos kurejai. Viduramziai kuriniai. Renesanso ir viduramžių literatūra. Viduramžių literaturos kuriniai lietuvoje.

Lietuvių referatas. Viduramžiai tęsiasi nuo 5 a. iki 17 a. vidurio. Paskutinieji viduramžių šimtmečiai vadinami Renesansu. Tai atgimimo epocha, kada viskas keičiasi iš esmės. Pradedama keliauti aplink pasaulį, tiesiami keliai, namai pasipuošia tikrais stiklo langais, pristatoma daugybė lydymo krosnių, mechaninių malūnų, virtuvėje pasirodo variniai puodai, o svarbiausia – imama domėtis žmogumi ir jo gyvenimu, nes pagrindinė Renesanso filosofija – humanizmas (humanus – žmogiškas). Viena iš ryškiausių renesanso legendų – „Daktaras Faustas“.


Viduramžiai tęsiasi nuo a. Iki 17 a. Vidurio. Pradedama keliauti aplink pasaulį, tiesiami keliai, namai pasipuošia tikrais stiklo langais, pristatoma daugybė lydymo krosnių, mechaninių malūnų, virtuvėje pasirodo variniai puodai, o svarbiausia – imama domėtis žmogumi ir jo gyvenimu, nes pagrindinė renesanso filosofija – humanizmas (humanus – žmogiškas). Viena iš ryškiausių renesanso legendų – daktaras faustas .

Daktaras faustas – istorinis asmuo, kurio gyvenimas apaugęs daugybė legendų. Ant jo kambario grotos, stori beveik nepraleidžiantys šviesos stiklai. Ant stalo įvairios kolbos su pačiais paslaptingiausiais skysčiais. Pats faustas yra nusivylęs gyvenimu, o ypač – mokslu. Nors jis perskaitęs daug knygų, moka daug kalbų yra protingas ir išsilavinęs, tačiau jis nepažįsta gyvenimo, nes visą laiką praleido savo kambaryje. Iš nevilties jis bando nusižudyti, bet kaip tik tuo metu pasirodo velnias mefistofelis. Jie pasirašo sutartį krauju. Velnias tarnaus 24 metus, paskui suteiks jam plieninį kūną ir jis privalės nuveikti dar daug darbų. Man patiko tai, kad šioje legendoje faustas pavaizduotas labai žmogiškas, su visais privalumais bei trūkumais. Daugelį metų praleidęs tarp keturių sienų, jis tarsi ištrūksta iš jį kausčiusių rėmų, tiesiog atgimsta, o renesansas ir yra atgimimas. Čia nėra riterių, karų. Būtent todėl ši legenda priskiriama renesanso kūrybai.

Visai neseniai skaičiau vieną prancūzų rašytojo f. Rable kūrinį – gargantiua ir pantagriuelis , kuris taip pat priskiriamas atgimimo epochai.

  • Lietuvių kalba Referatai
  • 2011 m.
  • 2 puslapiai (398 žodžiai)
  • Lietuvių referatai
  • Microsoft Word 5 KB
  • Įdomiausi viduramžių ir renesanso literatūros kūriniai
    8 - 3 balsai (-ų)
Įdomiausi viduramžių ir renesanso literatūros kūriniai. (2011 m. Rugpjūčio 01 d.). http://www.mokslobaze.lt/idomiausi-viduramziu-ir-renesanso-literaturos-kuriniai.html Peržiūrėta 2017 m. Balandžio 25 d. 15:35