Informacijos diskretinimas


Kas yra informacijos diskretinimas. Informacijos diskretimas.

Informatikos konspektas. Signalo prigimtis yra fizinė, todėl jį galima apibūdinti įvairiais fizikiniais dydžiais: stiprumu, trukme, pasikartojimo dažniu ir pan. Signalą nusakančius dydžius galime suskirstyti į dvi grupes: tolydžiuosius ir diskrečiuosius. Diskretieji dydžiai - tai tokie dydžiai, kurių reikšmių skaičius bet kuriame baigtiniame intervale yra baigtinis. Pvz. , sveikieji, natūralieji skaičiai. Diskretieji dydžiai reiškiami diskrečiaisiais signalais. Diskrečiųjų signalų pvz. : morzės signalai, abėcėlės raidės, šviesoforo signalai, kurčnebylių gestai, prietaisų su skaitmenine skale (elektroninių prietaisų) parodymai. Visi šie signalai turi aiškiai apibrėžtą reikšmių skaičių.


Diskretieji dydžiai - tai tokie dydžiai, kurių reikšmių skaičius bet kuriame baigtiniame intervale yra baigtinis. Pvz. , sveikieji, natūralieji skaičiai.

Diskretieji dydžiai reiškiami diskrečiaisiais signalais. Diskrečiųjų signalų pvz.

Pavyzdžiai, kai pranešimai perduodami diskrečiaisiais signalais: jono ūgis 183 cm; atkarpos ilgis 24 mm; pagavau 15 cm ilgio žuvį; saulės sistemoje yra planetos; k. Donelaitis gimė 1714 m. Sausio dieną.

Tolydieji dydžiai - tai tokie dydžiai, kurių reikšmių skaičius bet kuriame baigtiniame intervale yra begalinis. Pvz. , racionalieji skaičiai: tarp dviejų racionaliųjų skaičių 10,5 ir 10,6 yra begalo daug kitų racionaliųjų skaičių.

Tolydieji dydžiai reiškiami tolydžiaisiais signalais. Tolydžiųjų signalų pvz. : vėjo greitis, radijo aparato garsas, pranešimas apie ilgį, plotį, aukštį, pateiktas vaizdžiai, žemėlapis, prietaisų, turinčių rodykles, parodymai. Visi šie signalai išreiškia pranešimą su tam tikra paklaida.

Informacijos diskretinimas. (2011 m. Rugsėjo 06 d.). http://www.mokslobaze.lt/informacijos-diskretinimas.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 11 d. 13:41