Informacijos vadybos paradigmos bei jų taikymą praktikoje


Vadybos referatas.

Įvadas. Informacinis valdymas ir jo samprata. Informacinės vadybos taikymas praktikoje. Septynių informacijos vadybos lygmenų teorija. Informacijos vadybos modeliai. Procesinis modelis. Ekologinis modelis. Išvados. Literatūros sąrašas.


Poreikis kalbėti apie informacijos ir žinių vadybą atsirado XX a. antrojoje pusėje, kai buvo pastebėta, jog žmonių sėkmingumas tam tikrose veiklose priklauso nuo to, kaip efektyviai jie sugeba kurti, organizuoti bei naudotis informacija ir žiniomis. Mokėjimas identifikuoti, atrinkti, saugoti ir naudoti informaciją tapo pagrindiniu aspektu, lemiančiu ekonominį potencialą ir konkurencinį pranašumą.

Šiandien verslas tampa informaciniu verslu, o žinių ir informacijos vadyba – strategine disciplina, kuri apima organizacijos informacijos išteklių oraganizavimą, kontroliavimą, ir koordinavimą. Labai svarbu sukurti tokius modelius, kurie padėtų perprasti informacijos panaudojimo, kūrimo ir tobulinimo galimybes, leidžiančias maksimizuoti pelną mažiausiomis išlaidomis, teikiant pirmenybę iniciatyvumui, naujovėms ir verslumui. Informacijos vadyba suvokiama kaip organizacijos veiklos efektyvumo bei konkurencingumo didinimo veiksnys, todėl jos teoriniai aspektai, tyrimai yra aktualūs, kelia diskusijas, naudojami jos įrankiai, praktikoje taikomos koncepcijos. Informacijos vadyba plačiai analizuojama, rašomi straipsniai mokslinėje literatūroje, šia tema rengiamos konferencijos.

Informacijos valdymo tema labai aktuali ir dažnai gvildenama Lietuvos ir užsienio mokslininkų, tokių kaip A. Augustinaičio, E. Macevičiūtės, T. H. Daverport, T. Chun Wei Choo, T. Wilson, J. Hoven, J. Kirk, S. Wood ir kt., darbuose.

Darbo tikslas – išanalizuoti informacijos vadybos paradigmas bei jų taikymą praktikoje.

Informacijos valdymas (vadyba) skirtingų mokslininkų bei autorių suprantama nevienodai. Vienas iš pirmųjų savo požiūrį į informacijos vadybą atskleidžia J. Olaisen (1993). Jis teigia, jog informacijos vadyba reiškia informacijos atpažinimą (identifikavimą), rinkimą, saugojimą, apdorojimą ir paskirstymą. Šis apibrėžimas patvirtina, jog svarbi ne tik pati informacija ir jos naudojimas, bet ir programinė įranga jai susisteminti ir paskirstyti.

D. Besto (1996) informacijos vadybą apibūdina kaip veiklą, susietą su geriausių piniginės vertės rezultatų pasiekimu, naudojant organizacijos informacijos išteklius. Todėl pagrindinis tikslas yra užtikrinti, kad visi vartotojai gautų reikiamą informaciją jiems tinkamu laiku ir forma.

Pasak Chun Wei Choo (2002), informacijos vadybą galima suprasti kaip pagrindinių vadybos principų taikymą, siekiant gauti, organizuoti, kontroliuoti, skleisti bei naudoti informaciją siekiant užtikrinti organizacijos veiklą. Mokslininkas pabrėžė kokybiškos ir aktualios informacijos svarbą įvairiuose organizacijos veikimo procesuose. Taip pat teigė, jog informacijos vadyba yra kaip procesų rinkinys, kuris ne tik remia ir stimuliuoja informacijos valdymą, bet ir skatina visapusį organizacijos mokymąsi.

 • Vadyba Referatai
 • 2017 m.
 • Lietuvių
 • Indrė
 • 12 puslapių (2224 žodžiai)
 • Universitetas
 • Vadybos referatai
 • Microsoft Word 410 KB
 • Informacijos vadybos paradigmos bei jų taikymą praktikoje
  10 - 1 balsai (-ų)
Informacijos vadybos paradigmos bei jų taikymą praktikoje. (2017 m. Rugsėjo 30 d.). http://www.mokslobaze.lt/informacijos-vadybos-paradigmos-bei-ju-taikyma-praktikoje.html Peržiūrėta 2017 m. Lapkričio 25 d. 11:44