Interesų grupių santykis su valdžia


Viešojo administravimo analizė. Interesų grupių santykis su valdžia. Politikos tinklai. Pliuralistiniai tinklai. Korporatistiniai tinklai. Klientelistiniai tinklai.


Darbo, verslo ir žemės ūkio organizacijos yra atstovaujamos riboto skaičiaus interesų grupių, kurios turi monopolį atitinkamose srityse. Darbo sektoriuje didžioji dalis veikiančių profsąjungų yra susibūrusios į keturias pagrindines organizacijas: Lietuvos profesinių sąjungų centrą, Lietuvos darbininkų sąjungą, Lietuvos profesinių sąjungų susivienijimą, Lietuvos darbo federaciją, tačiau ne visos profesinės sąjungos įeina į šiuos blokus (pavyzdžiui, neįeina Kauno regiono profesinių sąjungų susivienijimas). Analizuodami profesines organizacijas, tokias kaip Lietuvos gydytojų sąjunga, Lietuvos teisininkų draugija ir pan., ar kitas organizacijas, tokias kaip Lietuvos savivaldybių asociacija, Lietuvos teisėjų asociacija, pastebime vyraujančius sektorinio korporatizmo politikos tinklų modelio bruožus.

Interesų grupių santykis su valdžia. (2014 m. Balandžio 24 d.). http://www.mokslobaze.lt/interesu-grupiu-santykis-su-valdzia.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 18 d. 00:14