Interviu Antanas Baranauskas


Antanas baranauskas interviu. Rasinys interviu.

Lietuvių savarankiškas darbas. Kaip jau žinome Antanas Baranauskas yra žymiausias feodalizmo epochos pabaigos lietuvių poetas, ir šiandien bandysime jį pakalbinti. Taigi ką galite pasakyti apie savo vaikystę? Ką veikėte toliau? Kuo buvote susidomėjęs labiausiai, būdamas dar vaiku? Ką veikėte rumšiškėse būdamas raštininku? Kokie jūsų yra reikšmingiausi kūrinai? Ką galite pasakyti apie ,,anykščių šilelį“ plačiau? Kuo esate dar susidomėjęs neskaitant kalbotyros? Išmokęs rašyti lietuviškai toliau rašėte lenkiškai? Kuo labiausiai bendravote kai dar buvote akademijoje? Ar sulaukėte populiarumo demonstruodamas lenkiškumą?


Na mano vaikystė buvo ne kokia ji buvo sunki ir varginga, nuo mažens piemenavau, dirbau sunkius ūkio darbus. Tėvas mane mokė rašyti ir skaityti lenkiškai. Žiemomis lankiau pradinę mokyklą Anykščiuose, vasarą ganydavau gyvulius. Paskui Gelvonuose buvau klebono Danevičiaus tarnu. O vėliau išmokau ir rusiškai.

Interviu Antanas Baranauskas. (2013 m. Kovo 20 d.). http://www.mokslobaze.lt/interviu-antanas-baranauskas.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 19 d. 19:35