Investicijos ir jų poveikis šalies ekonominiam augimui


Ekonomikos kursinis darbas. Įvadas. Investicijų sąvoka. Investicinis portfelis. Investavimo rizika. Vertybinio popieriaus rizika. Investicijų formos ir klasifikavimas. Pagrindinės investicijų formos. Investicijų klasifikavimas pagal požymius. Užsienio investicijų klasifikacija. Privačių investicijų klasifikacija. Investavimo procesas. Investicinio proceso dalyviai bei investuotojų tipai. Investavimo motyvai ir tikslai bei investavimo veiksmų seka. Investicijų finansavimas ir investiciniai fondai. Finansų sistemos. Finansų rinka ir investicijų finansavimo šaltiniai. Investicijų apimties raida Lietuvoje. Investicijų skatinimas. Užsienio investicijas skatinantys veiksniai. Užsienio investicijų poveikis. Investicijų įtaka ekonominiam šalies augimui. Išvados.


Darbo aktualumas: Efektyvus turimų resursų panaudojimas yra siejamas su socialiniu, ekonominiu bei finansiniu jo investavimu. Investavimas suteikia galimybę panaudotilaisvas lėšas jų vertės padidinimui bei gauti pelną, žinoma, atitinkamai priimant tam tikrą rizikos laipsnį. Investavimo rinka tampa vis globalesnė ir atviresnė, o investavimo būdų yra daug ir įvairių. Todėl yra galimybių tiek instituciniams, tiek individualiems asmenims investuoti ir taip padidinti savo turimą kapitalą.

Darbo problema:Investavimas – daug žinių reikalaujantis procesas. Investuojant reikia pasirinkti tinkamiausią variantą iš daugybės skirtingų siūlomų finansų rinkoje. Be to investuotojas turi išmanyti pagrindines investicijų charakteristikas, išanalizuoti investicijų riziką bei grąžą. Bet vis dėl to daugelis šalies gyventojų mano, kad investavimas yra per daug rizikingas dalykas.

Darbo tikslas – plačiai išanalizuoti investicijas bei jų daromą įtaką šalies ekonominiam augimui.

Darbo uždaviniai:

1.Teoriškai pagrįsti investicijų sąvoką naudojantis moksline literatūra;

2.Aptarti investavimo procesą;

3.Išanalizuoti investicijų formas bei klasifikavimą;

4.Pagrįsti investicijų naudą šalies ekonominiam augimui;

5.Trumpai išnagrinėti investicijų poveikį Lietuvos ekonominei radai.

  • Ekonomika Kursiniai darbai
  • 2014 m.
  • Deimante
  • 28 puslapiai (6691 žodis)
  • Universitetas
  • Ekonomikos kursiniai darbai
  • Microsoft Word 382 KB
  • Investicijos ir jų poveikis šalies ekonominiam augimui
    10 - 2 balsai (-ų)
Investicijos ir jų poveikis šalies ekonominiam augimui. (2014 m. Spalio 18 d.). http://www.mokslobaze.lt/investicijos-ir-ju-poveikis-salies-ekonominiam-augimui.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 18 d. 22:14