Ironija - kaip priešprieša vertybių praradimui


Ironija rasinys. Juokas kaip priespriesa vertybiu praradimui. Rasinys apie praradimus. Praradimas rasinys. Zmogiskumo praradimas. Juokas tampa ironija. Rašiniai apie praradimus. Kaip juokas gali tapti priespriesa vertybiu praradimui. Juokas priešprieša vertybiu praradimui. Juokas tai ironija.

Lietuvių rašinys. Ironija – kaip priešprieša vertybių praradimui. Literatūrinis rašinys apie ironiją.


Ironija yra laikoma sąmoningu aplinkos pašiepimu, pajuoka. Žmogui, patekus į tam tikras situacijas, jis praranda vertybes arba jos pakeičiamos kitomis, iškreipiamos. Dėl šios priežasties kyla ironija, kuri tampa atsvara vertybių praradimui, kartais net būdas ištverti sunkias situacijas. Tai atsiskleidžia XX amžiaus rašytojų Antano Škėmos ir Balio Sruogos kūriniuose. Juose ironija užglaisto tokių vertybių kaip žmogiškumas ir meilė praradimą.

Pirmiausia ironizuoti aplinką pradedama tada, kai žmogus, pakliuvęs į sunkią situaciją, yra priverstas atsisakyti žmogiškumo, kad išgyventų. Tai atsiskleidžia Balio Sruogos memuariniame romane „Dievų miškas”. Verta atkreipti dėmesį, kad nužmogėja ne tik kaliniai lageryje, bet ir viršininkai. Štai kaip autorius sakė: „Majerio dūšia buvo palti kaip jūra. Visoks šlamštas joje sutilpdavo.” Šis veikėjas pašiepiamas dėl keletos poelgių, bet labiausiai išsiskiria tai, kad jis sugalvoja pakarti kelis katorgininkus.

  • Lietuvių kalba Rašiniai
  • 2013 m.
  • 1 puslapis (403 žodžiai)
  • Mokykla
  • Lietuvių rašiniai
  • Microsoft Word 120 KB
  • Ironija - kaip priešprieša vertybių praradimui
    10 - 1 balsai (-ų)
Ironija - kaip priešprieša vertybių praradimui. (2013 m. Sausio 23 d.). http://www.mokslobaze.lt/ironija---kaip-priespriesa-vertybiu-praradimui.html Peržiūrėta 2017 m. Sausio 18 d. 14:09