Išmokimas ir atmintis


Biologijos skaidrės. Išmokimas ir atmintis. Urtė Truskauskaitė ir Laura Petrauskaitė Ia. Sąlyginiai refleksai Sąlyginio reflekso. Sąlyginiai refleksai. Refleksas – nevalinga organizmo reakcija į dirgiklį. Sąlyginio reflekso susidarymas. Sąlyginio reflekso susidarymas – paprasčiausia mokymosi forma. Kaip išmokstame? Išmokimas – kai įgyta patirtis keičia žmogaus mąstymą ir elgesį. Mokymasis ir amžius. Jungtys smegenų žievėje intensyviausiai formuojasi kūdikystėje ir ankstyvoje vaikystėje. Atmintis ir užmiršimas. Atmintis - smegenų gebėjimas kaupti informaciją. Intensyviai apdorojama informacija išlieka ilgiau ir yra kaupiama ilgalaikėje atmintyje (talpa yra didesnė. Alzheimeris. Šia liga sergantys žmonės praranda trumpalaikę atmintį. Mokymosi tipai. Vizualinis mokymasis akimis. Akustinis mokymasis kalbant ir klausant. Informacijos įsiminimas derinant skirtingus mokymosi būdus.


Sąlyginiai refleksai Sąlyginio reflekso susidarymas Kaip išmokstame Mokymasis ir amžius Atmintis ir užmiršimas Alzheimeris Mokymosi tipai.

Refleksas – nevalinga organizmo reakcija į dirgiklį. XX a. pradžioje, mokslininkas Ivanas Pavlovas savo tyrimais išsiaškino, kad iš nesąlyginių refleksų gali išsiritulioti sąlyginiai refleksai. Šio dalyko pavyzdžiu tapo tai, kad šunims seilės pradėdavo bėgti vos išgirdus skambutį, kuris jiems asicosijuojasi su maistu.

Sąlyginio reflekso susidarymas – paprasčiausia mokymosi forma. Žmogus (dažniausiai pirmaisiais mokymosi etapais) palietęs degančią žvakę, daugiau jos nebelies, nes žinos, kad skauda. Žmogus vis turi atnaujinti savo įgūdžius, nes jei praeitą žiemą tobulai važinėjosi slidėmis, po metų reiks kelias valandas griūvinėjant čiuožinėti, kad vėl atgautų senus įgūdžius.

  • Biologija Skaidrės
  • 2015 m.
  • Laura
  • 12 puslapių (318 žodžių)
  • Biologijos skaidrės
  • MS PowerPoint 641 KB
  • Išmokimas ir atmintis
    10 - 6 balsai (-ų)
Išmokimas ir atmintis. (2015 m. Kovo 24 d.). http://www.mokslobaze.lt/ismokimas-ir-atmintis.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 12 d. 22:10