J. Vaičiūnaitė - Saulėgrąža interpretacija


Judita vaiciunaite saulegrazos analize. Judita vaiciunaite saulegraza interpretacija. Judita vaiciunaite eilerasciu analize. Saulegraza analize. Vaiciunaite saulegrazos. Judita vaiciunaite saulegraza analize. Vaičiūnaitė saulėgrąža analizė. Judita vaiciunaite saulegraza. Vaiciunaites eilerastis saulegraza. Judita vaisiuniene saulegraza.

Lietuvių interpretacija. J. Vaičiūnaitės eilėraščio ,,Saulėgrąža‘‘ interpretacija.


Judita Vaičiūnaitė – žymi XX amžiaus poetė, kūrusi moderniąją lyriką. Taip pat ji vadinama miesto poete. Tuo metu, kai kiti jos kartos poetai savo kūryboje vaizdavo kaimą ir jo gamtą, Vaičiūnaitė poetizavo miesto gyvenimą. Miesto vaizdus galime pamatyti ir jos eilėraštyje ,,Saulėgrąža‘‘, kuriame kalbama apie gražius praeities prisiminimus ir skurdžią dabarties aplinką. Eilėraščio lyrinis subjektas kalba pirmuoju asmeniu, nori išsakyti skaitytojui savo jausmus, kamuojančius sielą. Įvardis ,,aš‘‘ padeda suprasti, kad lyrinis subjektas susitapatinęs su pačia autore, gyvenusia Vilniuje, kuris ne kartą minimas kūrinyje. Eilėraštis modernus, jį sudaro tik vienas sakinys. Pavadinimas parodo, kad eilėraštyje bus vaizduojama nuostabi gėlė, simbolizuojanti saulės grįžimą. Lietuvių tautai saulės grįžimas buvo naujo gyvenimo etapo pradžia – prasidėdavo darbai, gamta atsikeldavo iš žiemos miego.

J. Vaičiūnaitė - Saulėgrąža interpretacija. (2014 m. Kovo 16 d.). http://www.mokslobaze.lt/j-vaiciunaite---saulegraza-interpretacija.html Peržiūrėta 2017 m. Sausio 22 d. 08:07