Jaunųjų futbolininkų greitumo lavinimas bei atranka


Kūno kultūros kursinis darbas. Įvadas. Literatūros apžvalga. –. Metų amžiaus vaikų fiziniai, fiziologiniai ir psichiniai organizmo ypatumai. Greitumas. Greitumas ir jo komponentai. Greitumo lavinimo fiziologiniai mechanizmai. Treniruotės. Treniruočių veiksmingumas. Greitumo ugdymas. Greitumo nustatymo testai. Tyrimas. Tyrimo tikslas ir uždaviniai. Tyrimo metodai ir organizavimas. Greitumo ugdymo programos. Tyrimo rezultatai. Išvados. Literatūra.


Yra nemažai mokslinių darbų apie jaunuosius sportininkus, kuriuose autoriai nagrinėja greitumo jėgos ir greitumo kitimą amžiaus aspektu (Skurvydas, 1999), tačiau Lietuvoje dar trūksta mokslinių darbų, kad būtų analizuojamos ir lyginamos jaunųjų sportininkų rengimo programos bei jų poveikis greitumo jėgos ir greitumo rezultatų kaitai. Įvertinus ir palyginus jaunųjų futbolininkų greitumo rezultatus galima konstatuoti ir numatyti taikomų sportinio rengimo priemonių santykį ir įvairovę.

Šio darbo tikslas – išanalizuoti jaunųjų krepšininkų greitumo lavinimo ypatumus.

Darbo uždaviniai:

1)12 – 14 metų amžiaus vaikų fiziniai, fiziologiniai ir psichiniai organizmo ypatumai;

2)išnagrinėti greitumo charakteristikos ypatumus;

3)išanalizuoti greitumo lavinimo ypatumus jaunųjų futbolininkų treniruotėje.

Jaunųjų futbolininkų greitumo lavinimas bei atranka. (2013 m. Birželio 28 d.). http://www.mokslobaze.lt/jaunuju-futbolininku-greitumo-lavinimas-bei-atranka.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 11 d. 09:54