Jonas Biliūnas Vagis analizė ir interpretacija


Lietuvių interpretacija. Jono Biliūno novelės „Vagis“ analizė ir interpretacija. Įžanga (interpretuojamo teksto kontekstas). Dėstymas. Nuosekli teksto analizė ir interpretacija. Pradinė situacija – trys pirmos pastraipos. Centrinis įvykis, skylantis į tokias pastraipas. A) pasirengimas sutikti vagį ( penkios pastraipos). Žmogžudystė ir jos nuslėpimas. ( šešta pastraipa). Sąžinės akistata. (Paskutinės dvi pastraipos). Teksto pabaiga.


Ūkininkas pasakoja apie vieną gyvenimo įvykį. Gindamas arklį ir savo gyvybę, jis užmuša vagį (kitos išeities nebvo), dėl šios žmogžudystės jį visą gyvenimą graužia sąžinė. Pasakotojas ir veikėjas (tarsi vienas asmuo) atsiveria: istorija pasakojama kaimynams, bičiuliams, pažįstantiems kalbančiojo žmoną, jo gyvenimo aplinką. Pasakojimas dinamiškas. Meninei kalbai būdingas paprastumas, nuoširdumas, glaustumas; rašytojas gerinasi prie ūkininko anykštėnų kalbos formų ir žodžių.

Jonas Biliūnas Vagis analizė ir interpretacija. (2013 m. Rugsėjo 19 d.). http://www.mokslobaze.lt/jonas-biliunas-vagis-analize-ir-interpretacija.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 16 d. 05:42