Jonas Biliūnas Vagis interpretacija


Jonas biliūnas vagis analizė. J biliunas vagis. Vagis biliunas. Biliuno vagis. J.biliunas vagis. Biliunas vagis analize. J. biliūnas vagis. Jono biliuno vagis. Vagis jonas biliunas. Vagis analize.

Lietuvių interpretacija. Jono biliūno novelės „vagis“ analizė ir interpretacija.


Pagrindinis veikėjas novelėje „Vagis“ siekia sukelti žmonių gailestį. Tai dar vienas būdas atsikratyti sąžinės graužaties. Po žmogaus nužudymo Jokūbo dėmesys krypsta į jo mintis, apmąstymus („Kas manęs laukia- kalėjimas, teismas ar galbūt katorga?“).Taip pat mintimis apmąsto ateitį : apie ūkį , mylimąją, vestuves. Kas laukia jo ir artimųjų , jeigu pateks į kalėjimą, todėl ilgai negalvodamas ir bijodamas palikti mylimus, artimus žmones įverčia numirėlį į vežimą ir nuveža į griovį. Nuo įvykio prabėgo daug laiko, tačiau pagrindinis veikėjas atsitikimo nepamiršo. Dabar pasakodamas išpažintį kaimynams ,senatvės sulaukęs, jis vis dar bijo savo kraštą palikti ir su šeimyna išsiskirti, palikti vaikus ir žmona be šeimos galvos. Darosi, gaila ir graudu, jautiesi neabejingas istorijai, kai išgirsti , jog visą gyvenimą žmogus taip kankinasi ir senatvės sulaukęs ramybės neranda, nors nuoširdžiai gailisi ir ryžtųsi atrodo bet kam, kad tik nuraminti nuolatinį kaltės jausmą. Pasisakytų policijai, tačiau nenori palikti šeimos, kaip minėjau. Sutinku, jog reikia nubausti žmogų dėl nusikaltimo, tačiau kas teistų senyvą, rūpestingą, tylų žmogelį, kuris netyčia užmušė žmogų, nes gelbėjo savo turtą? Mano akimis pagrindiniam veikėjui pavyko sukelti gailestį.

Jonas Biliūnas Vagis interpretacija. (2012 m. Lapkričio 20 d.). http://www.mokslobaze.lt/jonas-biliunas-vagis-interpretacija.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 21 d. 20:28