Jungtinių Valstijų pramonė


Pramonės ir gamybos skaidrės. Jungtinių Valstijų pramonė. Jungtinės Valstijos – ekonomikos galiūnė. JAV ūkio priežastys. Gamtos ištekliai. Gausūs naftos, gamtinių dujų. Transporto tinklas. Jis Jungtinėse Valstijose labai tankus ir techniškai ištobulintas. Amerikiečių verslumas. Daugumai gyventojų pinigai ir karjera yra tarsi gyvenimo tikslas. Pramonės išdėstimo Saulės ir pramonės juostose sąlygų palyginimas.


Jungtinės Valstijos – ekonomikos galiūnė. Šalyje gyvena tik apie 5% planetos gyventojų , bet pagaminama 25% pasaulio pramonės produkcijos ir suteikiama panaši dalis paslaugų. Didžiausia vartotojų rinka leidžia JAV tvirtai pirmauti pasaulinėje prekyboje.

Gamtos ištekliai. Gausūs naftos, gamtinių dujų, metalų rūdų telkiniai , didžiuliai miškų ir derlingų žemių plotai yra viena iš svarbiausių JAV ūkio klestėjimo priežasčių. Darbo jėgos ištekliai ir vartotojų rinka . Nuo XIX a. iš Europos pramonės sričių į JAV imigravo daug kvalifikuotos darbo jėgos, kurią svariai papildė šalyje gyvenantys juodaodžių vergų palikuonys.

Jungtinių Valstijų pramonė. (2015 m. Gegužės 13 d.). http://www.mokslobaze.lt/jungtiniu-valstiju-pramone.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 17 d. 08:16