Kinijos politine sistema


Konfucionizmas. Politiniai mokymai senoves kinijoje. Kinijos politinė ir socialinė raida. Kinu politine mintis. Kinijos mokyklų raida. Moizmas ir legizmas. Referatas kinija. Senovines apie knygos kinija.

Politologijos referatas. Politiniai mokymai senovės Kinijoje. Politiniai mokymai senovės kinijoje: moizmas ir legizmas. Kodel kritikavo konfucionizmą ir koks jų indėlis į politinę mintį? Įvadas. Politiniai mokymai senovės kinijoje. Moizmas. Valstybės kilmė. Valstybės administracija. Legizmas. Valstybės kilmė. Valstybės administracija. Valstybė ir įstatymas. Konfucionizmas. Socialinė ir politinė filosofija. Valstybės administracija. Konfucionizmo kritika. Kodėl konfucionizmą kritikavo moistai. Kodėl konfucionizmą kritikavo legistai. Indėlis į politinę mintį. Išvados. Literatūra.


Gyvename moderniame pasaulyje, kuriame gausu įvairių šalių ir valstybių, valdomų tam tikrų žmonių, pagal tam tikrus politinius rėžimus, nesigilindami nuo ko viskas prasidėjo. Kodėl gyvename valstybėje, kodėl valstybę kažkas valdo, kodėl yra įstatymai? Atrodo atsakymai į šiuos klausimus – elementarūs: mes taip įpratę, tokia pas mus tvarka, taip mums atrodo teisinga, visi taip gyvena... Bet kas taip sugalvojo? Mums aktualiausia kalbėti apie Europos politiką, nes joje gyvename ar Amerikos, supervalstybės, kurią dauguma laiko svajonių šalimi, gėrisi jos galybe ir didybe. Tačiau nereiktų pamiršti kito pasaulio pusrutulio, kuriame yra šalis, ne ką prasčiau išvystyta už JAV.

Sakoma, kad istoriją reikia pradėti nuo Kinijos, nes ji, kiek galima remtis istoriniais duomenimis, yra seniausioji valstybė, kurios tradicijos siekia 3000 m. laikotarpį iki Kristaus gimimo. Kinijos istorijoje gausu įvairių rašytinių šaltinių, kurie, archeologinių radinių pagalba, leidžia rekonstruoti socialius procesus ir politinį gyvenimą pradedant gilia senove. Kinai turi senovinių pirmapradžių knygų, iš kurių galima susipažinti su jų istorija, valstybine santvarka ir religija. Kinai tas knygas vadina dzingais, jos sudaro visų jų mokslinių užsiėmimų pagrindą. „Šudzinge“ yra istorija, kurioje pasakojama apie senovės imperatorių valdymą, dėstomi vieno ar kito imperatoriaus įsakymai. „Idzingas“ sudaryta iš figūrų, kurios buvo laikomos kinų rašto pagrindu, taip pat kinų meditacijos pagrindu. „Šidzingas“ – pačių įvairiausių senovės giesmių knyga. Be tų trijų, ypač garbinamų ir studijuojamų, yra dar dvi mažiau svarbios: „Li-dzi“ („Lidzingas“) su priedu „Jodzingu“, kuriose aprašinėjamos apeigos ir ceremonialas, pagerbiant imperatorių ir valdininkus bei „Džundzingas“ – Lu karalystės kronika, kur mokė Konfucijus. Šios knygos – Kinijos istorijos, papročių ir įstatymų pagrindas. Taigi iš to galima spręsti, jog kinų istorija yra įdomi bei egzotiška, iš kurios, galbūt, šį tą perėmė ir išlaikė mūsų modernioji visuomenė.

Kalbant apie politinį gyvenimą, kinų politinė mintis yra geriausia iš Rytų kraštų. Kinijoje gyvavo keletas filosofinių mokyklų: konfucionizmas, daosizmas, moizmas, legizmas, nominalizmas.

  • Politologija Referatai
  • 2012 m.
  • Moksliukas
  • 13 puslapių (3099 žodžiai)
  • Universitetas
  • Politologijos referatai
  • Microsoft Word 24 KB
  • Kinijos politine sistema
    10 - 1 balsai (-ų)
Kinijos politine sistema. (2012 m. Gruodžio 30 d.). http://www.mokslobaze.lt/kinijos-politine-sistema.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 12 d. 04:56