Kokios išminties mokoma pasakose? potemė


Lietuvių kalbėjimo potemės 2018.

Kokios išminties mokoma pasakose? potemė.


Kiekvienas žmogus yra skaitęs pasakas, jų klausęsis, nes tai yra neišvengiama vaikystės dalis. Tačiau skirtingo amžiaus žmonėms šis žodis skamba vis kitaip ir turi diferencialią reikšmę. Tėveliams tai turbūt vakarinė rutina ir saldūs prisiminimai iš vaikystės laikų, bet vaikams pasakos reiškia šiek tiek daugiau: jiems tai ne tik istorija prieš miegą – vaikai įdėmiai klausosi pasakų ir jas įsidėmi, todėl galima sakyti, kad pasakos yra kaip ir informacijos šaltinis, gyvenimo pavyzdys. Taigi, šioje kalboje aptarsiu, ko mokoma pasakose ir kaip tai siejasi su gyvenimu.

Pasakos yra lyg durys į gyvenimo realybę. Ruošdamasi šiam kalbėjimui perskaičiau daugybę pasakų, ir dauguma jų pasakoja apie apsukrumą ir gudrumą. Tai išties yra svarbu, nes ne veltui yra posakis „nesisuksi – negyvensi“. Pavyzdžiui, pasakoje „Giltinė kūma“ aprašoma, kaip žmogus apgavo mirtį.

Kokios išminties mokoma pasakose? potemė. (2016 m. Balandžio 14 d.). http://www.mokslobaze.lt/kokios-isminties-mokoma-pasakose-poteme.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 21 d. 01:09