Komerciniai bankai skaidrės


Bankininkystės skaidrės. Komercinių bankų priežiūra. Tikslai. Apibrėžti kas yra bankų priežiūra bei ką veikia bankų priežiūros institucija;. Suvokti kaip vyksta banko tikrinimas;. Susipažinti su komercinių bankų priežiūros raida. Sąvokos. Priežiūros institucija. Priežiūros institucijos teisės. Komercinių bankų priežiūros etapai. Banko tikrinimas. Komercinių bankų priežiūros raida Lietuvoje. Literatūros sąrašas.


Priežiūros institucija yra Lietuvos bankas. Priežiūra atliekama vadovaujantis Bankų priežiūros Įstatymu, Finansų įstaigų įstatymu, Lietuvos banko įstatymu ir priežiūros institucijos teisės aktais.

Steigimo priežiūra ir veiklos licencijavimas; Įsteigtų komercinių bankų veiklos priežiūra; Poveikio priemonių taikymas.

Iki 1995 m. bankų priežiūros galimybės buvo ribotos dėl nepakankamos teisinės aplinkos; Po 1995 m. komerciniai bankai tapo labiau atskaitingi ir privalėjo teikti informaciją apie savo veiklos rezultatus ir finansinę būklę; Dabar stiprėjant bankų rinkos globalizacijai, didėja tarpvalstybinės bankų priežiūros reikšmė ir jos vaidmuo.

Komerciniai bankai skaidrės. (2014 m. Kovo 03 d.). http://www.mokslobaze.lt/komerciniai-bankai-skaidres.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 18 d. 01:34