Konfliktas bendravimo psichologija


Psichologijos savarankiškas darbas. Įvadas. Konfliktinės situacijos analizė. Konfliktinės situacijos aprašymas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Svarbiausia konflikto metu – išsaugoti savo orumą ir garbę. Konfliktinė situacija bręsta laipsniškai. Konflikto lygį veikia mūsų psichikos būsena. Reikia išmokti įvertinti savo būseną ir laiku save sustabdyti. Nereikia spręsti problemų, jei matome, jog mūsų bendravimo partneris sudirgęs, pavargęs, agresyviai nusiteikęs. Neigiamos emocijos greičiau išseks, jei žmogui leisime išsikalbėti, išlieti blogas emocijas. Norint išspręsti konfliktą reikėtų atidžiai išklausyti vienas kitą, nepertraukinėti, nepykti ir nereikšti pretenzijų, bandyti suprasti vienas kitą, gerbti.

Kalbėdami apie savo interesus reikėtų nepamiršti ir oponento interesų. Reikėtų neužmiršti ir to, kad ne visada nesantarvė sukelia konfliktą. Kartais mes nesugebame suprasti oponento motyvų, tikslų, mes skirtingai žiūrime į iškilusią problemą.

Konfliktas bendravimo psichologija. (2014 m. Vasario 20 d.). http://www.mokslobaze.lt/konfliktas-bendravimo-psichologija.html Peržiūrėta 2017 m. Lapkričio 24 d. 17:07