Kraujotaka konspektas


Biologijos konspektas. Kraujotaka. Bestuburių kraujotaka. Atvira kraujotakos sistema. Uždara kraujotakos sistema. Stuburinių kraujotaka. Kraujo reikšmė. Kraujo kūneliai.


Stuburiniams būdinga uždara kraujotakos sistema, kurioje arterijomis kraujas išteka iš širdies į kapiliarus, kuriuose vyksta apykaita, o venomis sugrįžta atgal į širdį. Žuvys turi vieną kraujotakos ratą. Širdyje yra vienas prieširdis ir vienas skilvelis. Jis varinėja kraują į žiaunas, kur vyksta dujų apykaita. Dėl širdies darbo sudarytas kraujospūdis mažėja, kai kraujas prateka pro žiaunų kapiliarus. (Tai yra vieno kr. rato sistemos trūkumas)

Varliagyvių kraujotakos sistemą sudaro du ratai : jų širdis kraują varinėja į plaučius, ir į kūną. Nors skilvelis yra tik vienas, veninis ir arterinis kraujas maišosi mažai. Paukščių ir žinduolių kūno ir plaučių kraujotakos ratai visiškai atskiri, nes jų širdį pertvarėlė dalija į kairę ir į dešinę pusę, dešinė – varinėja kraują į plaučius, o kairė – į likusią kūno dalį.

Kraujotaka konspektas. (2015 m. Kovo 15 d.). http://www.mokslobaze.lt/kraujotaka-konspektas.html Peržiūrėta 2017 m. Sausio 22 d. 03:40