Krepšinio raida Lietuvoje


Kūno kultūros referatas. Krepšinio raida Lietuvoje. Įvadas. Krepšinio atsiradimas. Apibūdinimas ir charakteristika. Lietuvos krepšinio istorija. Lietuvos rinktinė. Tautinis olimpiados krepšinis. Klubinis krepšinis. Išvados.


Krepšinio žaidimas yra sudėtinga, dinamiška organiškai susijusių, vienas kitą sąlygojančių veiksnių sistema, kiekvieno žaidėjo gebėjimų ir pastangų padarinys.

Tai pati populiariausia sporto šaka ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Krepšinį žaidžia ir jaunas ir senas.

Neveltui buvo lemta atsirasti krepšiniu Lietuvoje, jis užaugino daug talentingų krepšininkų.

Daug lietuvių krepšininkų garsino Lietuvą ( Arvydas Sabonis, Arvydas Macijauskas, Šarūnas Marčiulionis ir t.t ) ne tik Lietuvoje bet ir užsienyje, net NBA. Tačiau Lietuvą garsino ne tik vyrų krepšinio komandos, bet ir moterų krepšinio komandos ( Štreimikytė, Sviderskytė ir .t.t.)

Lietuvių gyvenimo būdas, kaip rodo tautos istorija, buvo taurus. Krepšinis, kaip tautinis žaidimas, gerosiomis savo tradicijomis gali padėti atgaivinti ir išlaikyti tautos savitumą. Neseniai buvo paminėtas Lietuvos krepšinio 84 metų gimtadienis, tai rodo kad Lietuvoje krepšinis yra gyvas.

Krepšinio raida Lietuvoje. (2014 m. Lapkričio 18 d.). http://www.mokslobaze.lt/krepsinio-raida-lietuvoje.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 17 d. 16:06