Krepšinio taisyklės

Kūno kultūros referatas. Pirma taisyklė - žaidimas. Apibrėžimas. Antra taisyklė - išmatavimai ir inventorius. Aikštės matmenys. Linijos ir matmenys. Įrenginiai. Trečia taisyklė - rungtynių teisėjai ir jų pareigos. Teisėjai ir jų padėjėjai. Vyresnysis teisėjas teisės ir pareigos. Teisėjai sprendimų priėmimo laikas ir vieta. Teisėjų pareigos, kai nesilaikoma taisyklių. Sekretoriaus ir jo padėjėjo pareigos. 10 Laikininko pareigos. 11 24 sekundžių laikininko pareigos. Ketvirta taisyklė - žaidėjai, atsarginiai žaidėjai ir treneriai. Komandos. Žaidėjai ir atsarginiai žaidėjai. Kapitonas pareigos ir teisės. Treneriai pareigos ir teisės. Penkta taisyklė - laiko taisyklės. Žaidimo laikas. Rungtynių laikrodžio darbas. sekundžių taisyklė. Priklausanti minutės pertraukėlė. Žaidėjo arba teisėjo trauma. Lygus rezultatas ir pratęsimas. Šešta taisyklė - žaidimo taisyklės. Rungtynių pradžia. Kamuolio padėtis (statusas). Žaidėjo ir teisėjo vieta. Ginčijamas kamuolys. Kaip žaidžiama kamuoliu. Kamuolio valdymas. Metantis į krepšį žaidėjas. Įmetimas į krepšį ir jo vertė. Kamuolio įmetimas iš užribio. Žaidėjų keitimas. Kėlinio baigmė. Pralaimėjimas dėl teisės žaisti netekimo. Pralaimėjimas išsibaudavus. Septinta taisyklė - taisyklių pažeidimai. Taisyklių pažeidimai. Žaidėjas ir kamuolys už aikštės ribų. Kamuolio varymo taisyklė. Žingsnių taisyklių. Trijų sekundžių taisyklė. Aktyviai dengiamas žaidėjas. Aštuonių sekundžių taisyklė. Į gynybos zoną grąžintas kamuolys. Kamuolio lietimas puolant ir ginantis. Aštunta taisyklė - asmeninės pražangos. Pražangos. Kontaktas. Asmeninė pražanga. Abipusė pražanga. Nesportinė pražanga. Diskvalifikacinė pražanga. Devinta taisyklė - techninės pražangos. Elgesio taisyklės apibrėžimas. Žaidėjo techninė pražanga. Trenerio, atsarginio žaidėjo arba komandos palydovo techninė pražanga. Techninė pražanga rungtynių intervalo metu. Peštynės. Dešimta taisyklė - bendrosios taisyklės. Pagrindiniai principai. Penkios žaidėjo pražangos. Komandinės pražangos - baudos taisyklė. Ypatingi pražangų atvejai. Baudos metimai. Taisytina klaida. Oficialios rungtynių procedūros. A. Prieš rungtynes. B. Rungtynių metu. C. Protesto pateikimo tvarka. D. Komandų klasifikacija. Krepšinio taisyklių pakeitimai. FIBO ir NBA taisyklių palyginimas. Arbitro signalai.

Krepšinio taisyklės. (2013 m. Spalio 22 d.). http://www.mokslobaze.lt/krepsinio-taisykles.html Peržiūrėta 2016 m. Gruodžio 11 d. 10:04