Krikščioniškoji etika Lietuvos literatūroje (Jonas Biliūnas ir kt.) - 12 klasės potemė 2016 m.


Krikscioniskoji etika lietuviu literaturoje. Krikscioniska etika lietuviu literaturoje. Kas tai yra kriščioniškoji etika. Krikščioniškoji etika j.biliūno kūryboje. Krikscionybes etika lietuvos literaturoje. Krikščoniškoji etika lietwių literaūroja. Krikščioniškoji etika biliunas. Krikscioniskoji etika j biliunas.

Lietuvių kalbėjimo potemės 2017.

Tema: 12. Krikščioniškoji etika Lietuvos literatūroje (Jonas Biliūnas ir kt.).

Kalbėjimo potemė 12 klasei 2016 m. 12 temos kalbėjimo pavyzdys. Priedas - išplėstinis planas, literatūros šaltiniai.

Tema atskleidžia krikščioniškosios etikos esmę lietuvių literatūroje. Remiamasi kūriniais. Puikus pavyzdys rašantiems kalbėjimą šia tema.

Suformuotos potemės pavadinimą rasite parsisiuntę potemę, rekomenduojame jį pasikeisti pagal save.


Prieš kalbant apie krikščioniškąją etiką ir krikščioniškąsias vertybes pirmiausia reikėtų apibrėžti, kas tai yra. Trumpai aptarsiu pagrindinius krikščionybės priesakus. Visų pirma, tai vadinamasis Didysis įsakymas arba du meilės įsakymai. Pirmasis – „Mylėk Viešpatį Dievą visa širdimi, visa siela, visu protu, visomis jėgomis“ ir antrasis – „Mylėk kiekvieną žmogų taip kaip save“. Dar vienas krikščioniškas vertybes apibendrinantis priesakas yra vadinamoji Auksinė taisyklė: „ (...) visa, ko norite, kad jums darytų žmonės, ir jūs patys jiems darykite“. Toliau, aišku, visiems bent daugmaž žinomi Dešimt Dievo įsakymų arba Dekalogas (I. Neturėk kitų dievų, tik mane vieną; II. Netark Dievo vardo be reikalo; III. Švęsk sekmadienį; IV. Gerbk savo tėvą ir motiną; V. Nežudyk; VI. Nepaleistuvauk; VII. Nevok; VIII. Nekalbėk netiesos; IX. Negeisk svetimo vyro ir svetimos moters; X. Negeisk svetimo turto). Trys dieviškosios dorybės, vienijančios mus su Dievu yra tikėjimas, viltis ir meilė. Žymiausieji geri darbai yra malda, pasninkas ir išmalda. Pagrindinės dorybės, tai – išmintingumas, teisingumas, tvirtumas, susivaldymas. Gražiausios žmogaus dorybės – nuolankumas, dosnumas, skaistumas, romumas, meilingumas, saikingumas ir uolumas. Vis dėlto svarbiausi krikščioniškosios etikos elementai slypi septyniuose gailestingumo darbuose, parodančiuose, kaip žmogui dera elgtis pagal krikščioniškąjį mokymą (etikos normas).

  • Lietuvių kalba Potemės 2017
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1421 žodis)
  • Mokykla
  • Lietuvių potemės 2017
  • Microsoft Word 23 KB
  • Krikščioniškoji etika Lietuvos literatūroje (Jonas Biliūnas ir kt.) - 12 klasės potemė 2016 m.
    10 - 1 balsai (-ų)
Krikščioniškoji etika Lietuvos literatūroje (Jonas Biliūnas ir kt.) - 12 klasės potemė 2016 m.. (2016 m. Sausio 27 d.). http://www.mokslobaze.lt/krikscioniskoji-etika-lietuvos-literaturoje-jonas-biliunas-ir-kt-12-klases-poteme-2016-m.html Peržiūrėta 2016 m. Gruodžio 08 d. 16:26