Krovinio ruošimas vežimui


Logistikos referatas.

Įvadas. Produkcijos įpakavimas ir paruošimas transportavimui. Pakuočių ženklinimas, markiravimas. Dažniausiai pasitaikantys pakuočių markiravimo pavyzdžiai. Pavojingų krovinių ženklinimas. Pavojingų krovinių gabenimo ypatumai. Išvados. Informacinių šaltinių sarašas.


Medžiagų srautai logistikoje juda aprūpinimo, gamybos ir paskirstymo srityse. Šių srautų saugos klausimai ypač aktualūs aprūpinimo ir paskirstymo srityse, nes kroviniai gabenami, perkraunami ir sandėliuojami ne vien nacionalinėje, bet ir tarptautinėje rinkoje. Verslo globalizacija išplėtė verslo logistikos funkcijas, ir logistikos uždaviniai tapo kompleksiškesni, kai medžiagų, prekių ir paslaugų srautai vykdomi tarptautiniu lygiu, todėl materialių srautų apsauga taip pat darosi visuotinio pobūdžio. Gamyboje medžiagos ir žaliavos perdirbamos į gatavą produkciją, todėl medžiagų srauto apsaugos klausimai čia nėra tokie aktualūs, nes verslo įmonėse šie klausimai yra įmonių vidinės kompetencijos reikalas ir priklauso nuo šiems klausimams skiriamo dėmesio. Materialaus srauto apsauga priklauso nuo šių veiksnių: tinkamos produkcijos pakuotės bei su stambintų krovinių vienetų paruošimo, transportinių talpų ir konteinerių naudojimo kroviniams gabenti, reikiamos transporto rūšies parinkimo, gabenimo ir sandėliavimo sąlygų, taip pat organizacinių saugos priemonių.

Darbo tikslas: aprašyti krovinių ženklinimą ir paruošimą gabenimui.

Darbo uždaviniai:

1) Aprašyti krovinių paruošimą gabenimui.

2) Apžvelgti krovinių ženklinimą, markiravimą.

Suplanavus materialųjį srautą, kitas etapas – srauto organizavimas. Tačiau prieš pradedant gabenti materialines vertybes būtina tinkamai paruošti– įpakuoti.

Pakuojami kietos būklės vienetiniai kroviniai. Jiems būdinga sava forma ir linijiniai matmenys. Pakuotė turi daug funkcijų. Bene svarbiausia iš jų – apsauginė. Ji turi dvejopą paskirtį – apsaugoti krovinį nuo aplinkos veiksnių poveikio, kurie turi įtakos kokybei ir kiekio pokyčiams, ir aplinkos apsaugos – siekiant apsaugoti aplinką ir dirbančius žmones nuo kenksmingo pavojingų krovinių poveikio. Tinkama krovinių pakuotė yra viena iš jų apsaugos sąlygų.

 • Logistika Referatai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Arturas
 • 11 puslapių (1527 žodžiai)
 • Kolegija
 • Logistikos referatai
 • Microsoft Word 344 KB
 • Krovinio ruošimas vežimui
  10 - 8 balsai (-ų)
Krovinio ruošimas vežimui. (2016 m. Kovo 01 d.). http://www.mokslobaze.lt/krovinio-ruosimas-vezimui.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 12 d. 20:14