Kūčios referatas


Pyrageliai su aguonomis kucioms. Referatas kucios. Žuvies kukuliai drebučiuose. Kuciu pyrageliai su aguonomis. Kuciu bandeles su aguonomis. Pyrageliai su grybais kucios. Kuciu pyrageliai su grybais. Kucioms skryliai su aguonomis. Linų sėmenų užtepėlė. Kuciu patiekalai referatas.

Etnologijos referatas. Įvadas. Kūčių papročiai, apeigos bei burtai. Kūčių valgiai. Kūčia. Prėskučiai (kūčiukai) su aguonų pienu. Aguonų pienas. Keptos žuvelės (marinuotos). Marinatas. Įdaryti žuvies pjausniai. Silkė su pomidorų padažu. Marinuotos silkės su grybais. Žiemos salotos. Kalėdinis žuvies vyniotinis folijoje. Kalėdinės eglutės. Skryliai su aguonomis. Cibulienė. Kūčių blynai. Pyragėliai su grybais. Kūčių mišrainė su grybais ir kopūstais. Kūčių duonelė. Grybų kotletai. Džiovintų obuolių gira. Spirginė. Žuvies kukuliai drebučiuose. Linų sėmenų užtepėlė. Spanguolių kisielius. Avižų kisielius. Džiovintų vaisių kompotas. Kliunkė. Kmynų gira su juoda duona. Kmynų gira su razinomis. Spanguolių saldainiai. Kūčių vakaro puošyba, simboliai. Iliustracijos. Išvados. Naudota literatūra.


Kartu Kūčios yra ir išsivadavimo iš ramybės laiko kulminacija, kuomet po ilgo susikaupimo meto – advento, susėdę prie šeimos stalo visi artimieji ramiai bei kukliai laukia Kalėdų – didžiosios šventės, advento pabaigos.

Kūčios kaip ir kiekviena lietuvių tradicinė šventė turi visą gausybę tradicijų, apeigų, taip pat neapsieinama be būrimų, kurių Kūčių vakarui yra begalės, yra žinoma visa aibė tradicinių patiekalų, be kurių Kūčių stalas buvo jau nebešventinis.

Kūčios referatas. (2012 m. Birželio 08 d.). http://www.mokslobaze.lt/kucios-referatas.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 18 d. 22:37