Kudirka rašinys


Vincas kudirka rasinys. Rasinys apie vinca kudirka. Vincas kudirka labora rasinys. Pastraipa apie kudirka. V.kudirka pastraipa. Rasinys apie basanaviciu ir kudirką. Pastraipa apie vinca kudirka. Kudirka varpas rasinys. Rašinys apie kudirką. Vincas kudirka asmenybė pastraipa.

Lietuvių analizė. Vincas kudirka. Gyvenimas ir kūryba. Vincas kudirka „labora! ”. Glausta interpretacija.


Baigus mokslus , 1890 metais V. Kudirkai kilo mintis parašyti eilėraštį “Labora“, kuris reiškia dirbk. Eilėraštyje kalbama apie aktualius visuomeninio gyvenimo klausimus: raginama mokytis ir dirbti gimtinei, smerkiamas savanaudiškumas. Eilėraštyje gausu jaunatviškos energijos, gėrimasi jaunystės galiomis. Poetas ragina visus suskubti, nes gyvenimas vietoje nestovi, o senatvėje žmogaus darbas nevilioja. Jaunimas gali pasiekti daug, nes jie trykšta noru ir užsispyrimu: „kol dega krūtinėj šventa ugnis toji”. Tereikia juos paskatinti ir vesti teisingu keliu. Poetas pabrėžia, jog svarbu palikti po savęs gerus darbus, nes tave turi atsiminti, kad tu buvai toks žmogus, kuris pasiaukojo, stengėsi tautos labui: „ Nestodams, kad kartais, į tinginius kliuvęs,/Tu nusipelnytum ir neitum į kapą/Be likusio ženklo, kad žmogumi buvęs“.

Kudirka rašinys. (2013 m. Gegužės 06 d.). http://www.mokslobaze.lt/kudirka-rasinys.html Peržiūrėta 2017 m. Vasario 20 d. 17:41