Kūnas ir erdvė


Psichologijos savarankiškas darbas. Asmeninės erdvės dydis. Rasės gyvenamosios aplinkos socialinio sluoksnio. Keturios bendravimo nuotolio zonos intymioji zona asmeninė zona socialinė zona viešoji zona. Kaip saugome savo erdvę Autobuse - su niekuo nekalbam ir į nieką nežiūrim tik žvelgiam neišraiškingu žvilgsniu nerodant emocijų. Temperamentų tipai Sangvinikas Cholerikas Melancholikas Flegmatikas.


Pvz: Japonams reikia mažos asmeninės erdvės, taip yra dėl gyventojų pertekliaus miestuose. Jie stovėdami vienas prie kito geba išlaikyti aiškias ribas. Arabams yra svarbu ne fizinės, o vidinės ribos. Panore atsiriboti jie nuleis akis, taip išreikš privatumo norą, nors galėsite prisiliesti fiziškai. Europiečiams reikia didelės asmeninės erdvės. Mums nemalonu kaip kas nors minioje liečia, o kalbėdami išlaikome tam tikrą atstumą, mėgstame užsidaryti vieni kambaryje.

Pvz: Asmeninės erdvės poreikį gali lemti aplinka, kurioje žmogus užaugo. Kaip pavizdį galėtume pateikti kaimo ir miesto vaiką. Kaimo vaikams reikia didesnės asmeninės erdvės nei miestiečiams, Nes miestiečiai visada būna arti kitų žmonių.

Erdvė- tai galia, vadinasi kuo daugiau erdvės bus aplink mane, tuo atrodysiu galingesnis. Todėl daugelis turtuolių gyvena erdviuose namuose, bei važinėja dideliais automobiliais.

Kūnas ir erdvė. (2015 m. Lapkričio 02 d.). http://www.mokslobaze.lt/kunas-ir-erdve.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 11 d. 22:55