Kūrėjo lemtis lietuvių literatūroje


Menininko paveikslas lietuviu literaturoje. Kurejo paveikslas lietuviu literaturoje. Kurejas lietuviu literaturoje. Menas lietuviu literaturoje. Kurejo tema lietuviu literaturoje. Menininko problema lietuvių literatūroje škėma. Kurejo tema literaturoje. Kurejo lemtis lietuviu literaturoje rasinys. Kurejo pasaulis lietuviu literaturoje. Kaip vaizduojamas menininkas lietuviu literaturoje.

Lietuvių interpretacija. Kūrėjo lemtis lietuvių literatūroje. ( Putinas, Škėma ).


Vieni žymiausių XXa. Pradžios ir vidurio lietuvių prozininkai ir dramaturgai parašę garsius to meto intelektualinius psichologinius romanus yra Vincas Mykolaitis - Putinas ir Antanas Škėma. Abu autoriai savo kūriniuose vaizdavo žmogų poetą, gyvenanti ir bandantį prisitaikyti prie nemielos aplinkos, kūrybinį kelia, kryžkeles, sunkumus ir žmogaus kaip kūrėjo lemtį.

Vienas iš tokį žmogų atskleidžiančių romanų yra Vinco Mykolaičio - Putino „Altorių šešėly“. Tai intelektualinis psichologinis romanas, kuriame vaizduojamas Liudas Vasaris ir jo kaip kūrėjo kelias. Jo gyvenimas prasidėjęs įstojus į seminarija ir tapus klierikų, parašius pirmąjį eilėraštį, pajautus pirmąją meilę, tapus kunigu poetu ir galiausiai išsilaisvinus iš kunigų luomo ir atradus patį save. Tai asmeninis Liudo vasario augimas visame romane, kuris ji atskleidžia kaip laipsniškai besikeičianti personažą su jo vidiniais konfliktais.

Kūrėjo lemtis lietuvių literatūroje. (2013 m. Balandžio 29 d.). http://www.mokslobaze.lt/kurejo-lemtis-lietuviu-literaturoje.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 16 d. 17:24