Laiko veiksnys finansiniuose skaičiavimuose (2)


Finansų laboratorinis darbas. Laiko veiksnys finansiniuose skaičiavimuose.


Remiantis lentelės 1 duomenimis, galima teigti, jog į banką reikėtų padėti 3497,42 Lt nepapildant ir neišimant pinigų iš sąskaitos, kad įdėta suma per dešimties metų laikotarpį pasiektų būsimąją sąskaitos sumos vertę, esant 8 proc. palūkanų normai. Įvertinus palūkanų normos pokyčius, akivaizdu, jog išaugus palūkanų normai 1%, būsimoji vertė išauga 1302,56 Lt, o sumažėjus 1% - atitinkamai sumažėja 143,09Lt.

Apskaičiavus, kokio dydžio palūkanos yra sumokamos vienu ir kitu metodu, galima teigti, jog skolintojui palankesnis yra tolygių mokėjimų metodas, nes gaunamos didesnės palūkanos, o skolininkui palankesnis yra tiesialinijinis metodas. Iš pateiktų lentelių, matome, jog lygios pagrindinės išmokos atveju pagrindinė išmoka yra nekintanti, o tolygių periodinių mokėjimų atveju pastovi yra viso mokėjimo suma.

Laiko veiksnys finansiniuose skaičiavimuose (2). (2013 m. Lapkričio 20 d.). http://www.mokslobaze.lt/laiko-veiksnys-finansiniuose-skaiciavimuose-2.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 14 d. 19:10