Laisvė ir nepriklausomybė. Ką reiškia būti nepriklausomu žmogumi?


Ka reiskia buti nepriklausomam. Ka reiskia buti laisvu zmogumi. Ką reiškia būti nepriklausomam?. Ka reiskia buti laisvu zmogumi altoriu sesely. Ka reiškia būti vertam laisvės. Ka man reiskia laisve?. Ką man reiškia laisvė. Ka man reiskia lietuvos nepriklausomybe. Rasinys apie lietuvos nepriklausomybe. Būti nepriklausomam.

Lietuvių rašinys. Šiuolaikinėje visuomenėje daugeliui žmonių laisvė ir nepriklausomybė yra svarbiausia vertybė, dėl kurios jie pasiryžę padaryti bet ką. Taigi, ką reiškia būti laisvu, nepriklausomu žmogumi? Kiek kainuoja laisvė?


Kiekviena tauta nori būti laisva ir nepriklausoma, ne išimtis ir Lietuva. Pavyzdžiui, 1864-1901 metai – tai tik nedidelė mūsų tautos istorijos atkarpa, tačiau joje telpa žūtbūtinė lietuvių tautos kova už gimtąjį žodį, už savo egzistenciją bei nepriklausomybę. Šios kovos simboliu tapo knygnešiai. Juos galima pavadinti tautinio atgimimo šaukliais, kurie platino lietuvišką knygą tuo metu, kai vyko lemiama kova dėl lietuvių tautos ateities. Lietuviška knyga ir periodinė spauda suvaidino lemiamą vaidmenį formuojant lietuvių tautinę ir pilietinę savimonę. Dėl jos kovojo tūkstančiai knygnešių. Ir ši, atrodytų, nelygi kova baigėsi lietuvių tautos pergale. 1904 m. caras buvo priverstas atšaukti nepasiteisinusį ir gėdingai sužlugusį lietuvių spaudos draudimą. Deja, bet iš viso į caro žandarų rankas dėl lietuviškos spaudos įkliuvo 2854 žmonės. Taip pat didelį indėlį vardan Lietuvos nepriklausomybės įdėjo Jonas Basanavičius. Jis buvo vienas žymiausių kovotojų už nepriklausomą Lietuvą.

  • Lietuvių kalba Rašiniai
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (469 žodžiai)
  • Mokykla
  • Lietuvių rašiniai
  • Microsoft Word 10 KB
  • Laisvė ir nepriklausomybė. Ką reiškia būti nepriklausomu žmogumi?
    10 - 1 balsai (-ų)
Laisvė ir nepriklausomybė. Ką reiškia būti nepriklausomu žmogumi?. (2012 m. Birželio 08 d.). http://www.mokslobaze.lt/laisve-ir-nepriklausomybe-ka-reiskia-buti-nepriklausomu-zmogumi.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 17 d. 17:57