Lenkija pateiktis


Geografijos skaidrės. Lenkija. Lenkijos pavadinimo kilmė. Giografinė padėtis. Gamta. Klimatas. Gyventojai. Gyvūnija ir augalija. Ekonomika. Turizmas. Lankytinos vietos.


Valstybės pavadinimo kilmėAnot legendos, kunigaikštis Lekas įkūrė Gnezno miestą, o aplink jįir valstybę, vėliau pavadintą šio didvyrio vardu. Neabejotina, kad negausi lekųgentis gyveno pietinėje Lenkijos dalyje.„Polanie“, „Polen“. Manoma, kad šis žodis kilo iš slaviškos kilmės žodžio„pole“ – „laukas“. Galėjo pavadinimą palikti ir senovės slavų gentys polianai,t. y. „laukų gyventojai“.

Lenkija – šalis, besididžiuojanti gamtos ir kultūros įvairove. 12 šalies objektų/ vietų įrašyti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, šalyje yra 23 nacionaliniai gamtos parkai, užsieniečius žavi puiki nacionalinė virtuvė, ir draugiškai užsieniečių atžvilgiu nusiteikę lenkai. Be to, Lenkijoje kainos prieinamos kiekvienam turistui.

Lenkija pateiktis. (2014 m. Vasario 23 d.). http://www.mokslobaze.lt/lenkija-pateiktis.html Peržiūrėta 2017 m. Sausio 19 d. 04:22