Lietuvių liaudies dainos referatas


Lietuviu liaudies dainos rasinys. Lietuvių liaudies dainos 8. Lietuvių liaudies dainos apie darbą. Referatas apie lietuviu liaudes dainas. Rasinys kuo savitos lietuviu liaudies dainos?. Liaudiškos dainos. Dainos apibendrinimo rasinys. Referatas liaudies dainos. As ir liaudies daina rasinys. Isliks lietuviu liaudies dainos.

Lietuvių referatas. Įvadas. Dėstymas. Dzūkų ir aukštaičių dainos. Šeimos dainos. Raudos. Darbo dainos. Kalendorinių apeigų dainos. Apibendrinimas. Naudota literatūra.


Dainos Lietuvos kaime skambėdavo nuo amžių. Lietuvių liaudies dainas savo raštuose mini Martynas Mažvydas, Jonas Britkūnas, Markas Pletorijus. Pirmasis lietuvių liaudies dainą su melodija užrašė Bridžius Gedkantas 1634m.

Svarbiausias liaudies dainų bruožas yra žodžių ir melodijos vienovė. Jos atliekamos savita maniera, kuri skiriasi nuo profesionalaus dainavimo. Kiekviename krašte, kad ir ta pati daina buvo dainuojama tik tam kraštui ar šeimai savu stiliumi.

Dar ir dabar mūsų krašte yra folklorinis ansamblis kuris dainas dainuoja savitu stiliumi. Šios dainos man skamba labai keistai, lyginant su šiuolaikine muzika. Nelabai mėgstu jų klausytis, todėl nusprendžiau susipažinti su lietuvių liaudies dainomis iš arčiau ir parašyti apie jas referatą.

  • Lietuvių kalba Referatai
  • 2013 m.
  • 12 puslapių (1405 žodžiai)
  • Lietuvių referatai
  • Microsoft Word 16 KB
  • Lietuvių liaudies dainos referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Lietuvių liaudies dainos referatas. (2013 m. Birželio 26 d.). http://www.mokslobaze.lt/lietuviu-liaudies-dainos-referatas.html Peržiūrėta 2016 m. Spalio 25 d. 06:23