Lietuvoje 2015-ieji metai paskelbti Etnografinių regionų metais - Dzūkija - 11 potemė

Visas naujas 2017 m. kalbėjimo potemes rasi čia - kalbėjimo potemės

Lietuvių kalbėjimo potemės 2017. 10 klasės potemė 2015 metams. Potemėje kalbama apie etnografinį regioną Dzūkiją.
11. Lietuvoje 2015-ieji metai paskelbti Etnografinių regionų metais. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, pristatykite savo regioną keliais aspektais ir aptarkite jo kultūrinį savitumą.


Dzūkijai priklauso didelė dalis miškų ir kitų, gamtos grožį atspindinčių objektų, todėl šis kraštas yra išskirtinis. Vienas iš pavyzdžių, pagrindžiantis tai, yra Dainavos giria, kuri laikoma didžiausių Lietuvos miškų masyvų, dominanti įvairių sričių specialistus, kadangi ši giria yra unikalus ir nepaprastai svarbus sudėtingos gamtinės sistemos atvejis: miškai, natūralūs vandens telkiniai, pelkės, slėniai, ir žmonių urbanizuotos teritorijos. Taip pat Dzūkija pasižymi kalvotomis teritorijomis – čia galima aplankyti tokias kalvas, kaip Juozapinės kalnas, Kuopynės kalnas bei, aukščiausia Lietuvos vieta – Aukštojo kalva (Aukštojas). Nors, Lietuva neturi kalnynų, kokius turi kitos šalys, tačiau Dzūkijos etnografinis regionas savo kalvotomis apylinkėmis siūlo nuostabų kraštovaizdį ir lankytinas vietas. Be abejo, kalbant apie Dzūkijos regioną ir jo kraštovaizdį formuojančius objektus, vertėtų paminėti ir rezervatus: Žuvintas – pirmasis Lietuvoje įsteigtas rezervatas, apimantis mažai žmogaus paliestą, natūralią įvairių tipų pelkę ir seklų apaugusį ežerą, kuris yra be galo svarbus Lietuvos biologinei įvairovei; Čepkelių rezervatas – tai vienas didžiausių pelkinių masyvų Lietuvoje. Rezervatai užtikrina ir saugo ne tik Dzūkijos, tačiau ir visos Lietuvos gamtą, jos išskirtinumą, todėl minėti rezervatai yra labai svarbūs Dzūkijos etnografinio regiono objektai. Apibendrinus viską, galima teigti, kad Dzūkijos regionas yra labai savitas savo gamtos išskirtinumu – rezervatais, kalvotomis vietovėmis bei miškų gausumu.

  • Lietuvių kalba Potemės 2017
  • 2015 m.
  • Aiste
  • 3 puslapiai (841 žodis)
  • Mokykla
  • Lietuvių potemės 2017
  • Microsoft Word 14 KB
  • Lietuvoje 2015-ieji metai paskelbti Etnografinių regionų metais - Dzūkija - 11 potemė
    10 - 2 balsai (-ų)
Lietuvoje 2015-ieji metai paskelbti Etnografinių regionų metais - Dzūkija - 11 potemė. (2015 m. Vasario 26 d.). http://www.mokslobaze.lt/lietuvoje-2015-ieji-metai-paskelbti-etnografiniu-regionu-metais-dzukija-11-poteme.html Peržiūrėta 2017 m. Balandžio 23 d. 15:04