Lietuvos aukštojo mokslo raida


Etikos savarankiškas darbas. Įvadas. Lietuvos aukštojo mokslo atsiradimo ir vystymosi istorija ir jos raidos etapai. Aukštojo universitetinio ir neuniversitetinio/ koleginio mokslo esmė ir skirtumai. Studijų trukmė. Įgyjama kvalifikacija. Studijų kreditavimas. Mokestis už mokslą. Stipendijos. Pagrindinės aukštojo mokslo plėtotės gairės Bolonijos kontekste. Taigi apibendrinant pagrindiniai Bolonijos proceso siekiai. Išvada.


Nuo pat XVI amžiaus pradžios kuriant Lietuvos aukštojo mokslo sistemą, įkurta daugiau nei 20 universitetų ir dar daugiau kolegijų. Sukurta dviejų pakopų studijų pragrama. Lietuvai prisijungus prie Bolonijos proceso, mūsų jaunuomenė ir visi siekiantys žinių gali laisvai judėti mokslo pasaulyje. Kad ir kaip sunkiai vadavomės is okupacijos, kad ir kaip banguotai kūrėsi mūsų lietuviška švietimo sistema, šiuo metu lietuviškas aukštasis mokslas pripažintas pasaulyje, lietuviški mokslo diplomai galioja daugelyje pasaulio šalių, kas reiškia, kad mes turime visas galimybes siekti karjeros už Lietuvos ribų.

Lietuvos aukštojo mokslo raida. (2014 m. Lapkričio 12 d.). http://www.mokslobaze.lt/lietuvos-aukstojo-mokslo-raida.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 17 d. 15:09