Lietuvos lengvoji pramonė


Pramonės ir gamybos referatas. Lietuvos lengvoji pramonė. Kas tai yra lengvoji pramone Lengvoji pramonė. Pagrindinės šalys gamintojos. Dar apie lengvąją pramonę. Kas lėmė gamybos ir eksporto orientacijos į Vakarų rinkas formavimąsi ? Ateitis Lietuvoje.


Lietuvos lengvoji pramonė jau daugelį metų yra eksporto lyderė. Vien 2000 m. prekybos balansas sudarė 800 mln. Lt, nurodoma lengvosios pramonės strategijoje. Per 2000 m. lengvosios pramonės gaminių eksportuota už 3,1 mlrd. Lt, tai sudaro 20,1 proc. viso šalies eksporto. Per metus eksporto apimtys padidėjo 2,7 proc. Šalies lengvoji pramonė sparčiai integravosi į Vakarų šalių rinką, tačiau palaiko ir plėtoja prekybinius santykius ir su Rytų šalimis. Iš bendros eksporto apimties 76 proc. gaminių išvežta į Vakarų šalių valstybes: Vokietiją, Daniją, Jungtinę Karalystę, Švediją, Italiją ir kitas, į NVS šalis - apie 5 proc., vidaus rinkoje parduodame 19 proc. produkcijos.

LLPĮA vadovų Jono Karčiausko ir Vidmanto Vikšraičio teigimu, Lietuvos lengvosios pramonės produktų gamyba dar sovietiniais laikais buvo didžia dalimi orientuota į eksportą.

Lietuvos lengvoji pramonė. (2015 m. Kovo 03 d.). http://www.mokslobaze.lt/lietuvos-lengvoji-pramone.html Peržiūrėta 2017 m. Balandžio 28 d. 03:40