Lietuvos mokesčiu sistema


Finansų referatas. Įžanga. Mokesčių teisės samprata. Mokesčio mokėtojo sąvoka. Mokesčių rūšys. Mokesčių sistema Lietuvoje. Mokesčio dydis (tarifas). Mokesčio mokėjimo būdas. Mokesčio mokėjimo forma. Literatūra.


Galime kaip pavyzdį pateikti analizę azartinių lošimų mokesčio mokėjimo ir nekilnojamojo turto mokesčio tvarkos, terminų, lengvatų.

2. Iš anksto, ne vėliau kaip prieš 5 dienas prasidedant kiekvienam kalendorinių metų ketvirčiui, organizuojant stalo lošimus ir lošimus automatais.

Metinės deklaracijos FR0315 forma (2002-02-19 VMI prie LR FM viršininko įsakymas Nr. 49) pateikiama iki einamųjų metų kovo 1 dienos.

Kaip jau minėta, mokesčiai kaip piniginė prievolė galima tik pinigais. Mokesčių įstatymai leidžia atsiskaityti mokesčio mokėtojui su valstybe (savivaldybe) - tiek grynaisiais, tiek negrynaisiais pinigais. Tai reiškia, kad mokesčio mokėtojas gali įvykdyti savo piniginę prievolę grynaisiais pinigais ar mokėjimo pavedimu per tarpininką (banko įstaigą), banko tarnautojui patvirtinant tai savo spaudu ant mokėjimo pavedimo ar kvito.

Kita vertus, galiojantys teisės aktai leidžia išimtiniais atvejais padengti mokestinį įsiskolinimą ne pinigais, o savanoriškai perduodant valstybei ar savivaldybei akcijas, vertybinius popierius ar turtą.

Visi Lietuvos įstatymai, reglamentuojantys mokesčių sumokėjimą yra derinami su Europos Sąjungos teisės aktais. Šiai dienai įvesta nemažai mokesčių tiems objektams, kurių iki šiol valstybė neapmokestino, tačiau nesant vieningos teisės aktų aiškinimo politikos, mokesčių mokėtojams tai sudaro nemažai keblumų.

  • Finansai Referatai
  • 2013 m.
  • 16 puslapių (3707 žodžiai)
  • Kolegija
  • Finansų referatai
  • Microsoft Word 39 KB
  • Lietuvos mokesčiu sistema
    10 - 3 balsai (-ų)
Lietuvos mokesčiu sistema. (2013 m. Birželio 26 d.). http://www.mokslobaze.lt/lietuvos-mokesciu-sistema.html Peržiūrėta 2016 m. Spalio 22 d. 01:06