Luisas Kerolis


Lietuvių aprašymas. Luisas Kerolis.


Tikrasis Luiso Kerolio vardas buvo Čarlzas Liutvidžas Dodžsonas. Luisu Keroliu jis tapo daug vėliau, išleidęs savo pirmąją pasakų knygą. Jis gyveno XIX amžiuje ir buvo kilęs iš Šiaurės Anglijos. (Vikipedija)

Vėliau Kerolis sugalvojo rašyti „Alisa Stebuklų Šalyje“ tęsinį. Jis jau žinojo, apie ką ji bus, tačiau niekap negalėjo sugalvoti kaip Alisa pateks į tą šachmatų šalį. Kartą susipažino su kita mergaite, vardu Alisa ir užminė jai mįslė. Davė apelsiną, nuvedė prie veidrodžio ir paklausė, kurioje rankoje ji laiko apelsiną. Ji atsakė dešinėje. O dabar pažiūrėk į mergaitę veidrodyje. Kurioje rankoje ji laiko apelsiną? Mergaitė atsakė kairėje. Dodžsonas paklausė, kaip visa tai paaiškinti. Mergaitė susimąsčiusi atsakė: „Bet jeigu aš stovėčiau anapus veidrodžio, tuomet juk laikyčiau apelsiną dešinėje rankoje, tiesa?“. Šis atsakymas Luisą pritrenkė ir jam į galvą šovė geniali mintis. Anapus veidrodžio- štai kur bus tas įsivaizduojamas naujosios knygos pasaulis.

Luisas Kerolis. (2015 m. Balandžio 04 d.). http://www.mokslobaze.lt/luisas-kerolis.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 12 d. 18:08