Magnetinės grandinės tyrimas


Elektrotechnikos laboratorinis darbas.

Magnetinės grandinės tyrimas. Darbo tikslas. Darbo priemonės. Pavadinimas Žymėjimas Kiekis Techninė charakteristika. Darbo eiga. Tik darbų vadovui leidus įjunkite įtampą. Formules skaičiavimams. KONTROLINIAI KLAUSIMAI Išvardinkite žinomas feromagnetinės medžiagas. Kokias naudojote laboratorinio darbo metu. Išvardinkite magnetinės grandinės elementus. Kokie buvo Jūsų laboratoriniame darbe. Kas tai yra magnetinė varža. Ką apibūdina magnetinio srauto tankis magnetinė indukcija ? Išvardinkite žinomus prietaisus kur naudojamos magnetinės grandinės. Kur ir dėl ko naudojamas magnetinis šuntas. Išmatuota užra šyta. Trumpas darbo aprašymas bei išvados.


Su varžų matavimo tilteliu arba ommetru išmatuokite transformatoriaus pirminės ritės vijų varžą (Rl) ir užrašykite vijų skaičių (w) į 1 lentelę. (Ritės varžą matuoti atjungus visą grandinę, o vijų skaičius užrašytas ant ritės korpuso).

Surinkite magnetolaidį taip, kad nebūtų oro tarpelio, įjunkite įtampą ir užrašykite matuoklių rodmenis į 1 lentelę. Įtampą nurodo dėstytojas. Įdėdami išardomą šerdį (jungą) stebėkite, kad šerdies plokštelės būtų vertikalios ir lygus šonas į apačią, priešingu atveju bus didelės sūkurinės srovės. Plokšteles dėkite po jungo apačia ir stipriai prispauskite.

Surinkite magnetolaidį taip, kad atsirastų oro tarpelis (δ) tai yra įstatykite 1 mm storio neferomagnetinę plokštelę. Įjunkite įtampą ir užrašykite matuoklių rodmenis į 1 lentelę. Įtampa tokio pat dydžio, kaip ir 3.4. punkte, t.y. palaikykite vienodą.

Tyrimus pakartokite, įstatydami maždaug 2, 3, 4 ir 5 mm storio neferomagnetines plokšteles (plokštelių storį galima parinkti sudedant kelias plokšteles kartu).

Tyrimus pakartokite, įstatydami 2, 3, 4 ir 5 mm storio feromagnetines plokšteles

Iš matavimų ir skaičiavimų duomenų nubraižykite kreives ; ; .

Magnetinės grandinės tyrimas. (2016 m. Gegužės 09 d.). http://www.mokslobaze.lt/magnetines-grandines-tyrimas.html Peržiūrėta 2017 m. Lapkričio 24 d. 03:49