Maironio satyros


Spjauki drauguzi i viska pastraipa. Maironio satyru valdininkai. Satyra maironio kuryboje. Maironio satyros valdininkai. Satyra maironis. Maironio satyra. Maironis satyra. Maironis satyros. Maironio satyra valdininkams. Satyros pavyzdys.

Lietuvių namų darbas. Maironis, lietuvių poetas, romantikas, atgimimo laikotarpio dainius, kunigas, rašė ne tik eilėraščius, kurių didžioji dalis pakliuvo į eilėraščių rinkinį „Pavasario balsai“, bet ir satyras. Jonas Mačiulis satyromis pasijuokia ir demaskuoja negerus gyvenimo reiškinius, žmonių ydas. Žymiausios Maironio satyros „Mano moksladraugiai“, „Vintas“, „Spjauki, draugužį, į viską! “. Satyroje „Mano moksladraugiai“ vyrauja praeitis ir dabartis. Lyrinis subjektas prisimena laikus, kai kartu su draugais dainuodavo lietuviškas dainas, buvo patriotai, turėjo savo idealus, o dabar žmonėms svarbiausia vietą gyvenime užima pinigai, materialūs dalykai ir žmones siekia tik naudos, niekina kitus.

Maironio satyros. (2014 m. Kovo 18 d.). http://www.mokslobaze.lt/maironio-satyros.html Peržiūrėta 2017 m. Sausio 16 d. 13:02