Maironis Vilnius prieš aušrą analizė


Vilnius maironio poezijoje. Maironis vilnius analize. Eilėraščiai apie vilnių. Maironio eilerasciai apie vilniu. Vilnius pries ausra maironis. Maironis ir vilnius. Maironis apie vilniu. Maironio vilnius pries ausra analize. Maironis vilnius pries ausra interpretacija. Vilnius maironis.

Lietuvių analizė. Jau pradėdami skaityti eilėraščio pavadinimą, matome, jog čia aprašomas lietuvos didžiausias miestas, jos centras ir sostinė – vilnius. Pavadinime atskleidžiamas paros laikas – ankstus rytas, kada dar visas miestas miega, o tai simbolizuoja ramybę, tylą, nepasipriešinimą. Miegas prieš aušrą – atgimimo epocha.


Maironis – romantizmo epochos žmogus, parašęs daug meditacinių ir oratorinių eilėraščių, kuriuose išaukštino Lietuvos praeitį. Vienas iš oratorinių eilėraščių – vilnius prieš aušrą .

Pirmoje eilėračšio strofoje lyrinis aš sušunka, lyg norėdamas pažinti visą miegantį vilnių ir parodyti, koks jis gražus, didingas, dunksantis neapibrėžtoje erdvėje ant piliakalnio. Lyrinis aš įasmenina naktį, apsigaubusią tamsiu rūbu, kuris dengia visą miegantį miestą, ir vis šaukiamaisiais sakiniais žadina jį. Eilėraščio žmogus kreipiasi į vilnių, tarsi į gyvą būtybę, klausdamas, kur viskas pradingo: kame tas garsas, kuriuo skambėjai? Kame galybė ir pranokėjai? , ir norėdamas prikelti jį iš priespaudos miego.

Antroje eilėraščio strofoje minima saulė, kuri simbolizuoja atgimimo laiką, kuri vėl švies vilniui, kai pasibaigs naktis. Piešiamas ir mėnulio paveikslas, kuris lyg nakties šviesulys neleidžia visiškai užtamsinti vilnių juodajai nakčiai, retkarčiais nušvisdamas iš debesų.

  • Lietuvių kalba Analizės
  • 2011 m.
  • Dainius
  • 1 puslapis (308 žodžiai)
  • Lietuvių analizės
  • Microsoft Word 4 KB
  • Maironis Vilnius prieš aušrą analizė
    8 - 2 balsai (-ų)
Maironis Vilnius prieš aušrą analizė. (2011 m. Gegužės 12 d.). http://www.mokslobaze.lt/maironis-vilnius-pries-ausra-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 19 d. 13:55