Makroekonomikos kursinis


Ekonomikos kursinis darbas. Pagal žemiau pateiktus Y šalies ekonomikos rodiklius apskaičiuokite. A) bendrąjį vidaus produktą c) grynąjį vidaus produktą. B) bendrąjį nacionalinį produktą d) nacionalines pajamas.


Gavome infliacijos tempus ( %) ir juos surašome į lentelę, o pradedame nuo 2000m., kitaip tariant antros eilutės.

Planinės investicijos ir vyriausybės pirkimai - yra duoti užduotyje ir yra pastovūs, todėl pradžioj ir surašome juos į lentelę.

Po to skaičiuojame disponuojamas pajamas pagal formulę:

Mes neturime C0 reikšmės, bet uždavinio sąlygoje yra duota viena vartojimo išlaidų ( C ) reikšmė, todėl įsistačius šią vartojimo išlaidų ( C ) reikšmę į ( 10 ) formulę, mes sužinosime kam lygus C0, o tada galėsime apskaičiuoti likusias nežinomas vartojimo išlaidų reikšmes:

Dabar, kai jau turime disponuojamų pajamų ir vartojimo išlaidų reikšmes, mes galime apskaičiuoti santaupas ( S ) pagal formulę:

Kai neigiamas taupymas tada trumpuoju laikotarpiu reik naudoti santaupas, o ilguoju turtą. Kai pajamos padidėja, tada taupymas pasidaro teigiamas.

Pusiausvyros bendrasis vidaus produktas (YE) BVP – yra pajamų arba produktų lygis, kuriam esant numatomos išlaidos (AE) yra lygios faktiškam produktui, nėra neplanuotų atsargų padidėjimo ar sumažėjimo, t.y. YE (BVP) = AE YE = 637,5 mln. Lt. pusiausvyros bendrasis vidaus produktas vyriausybės pirkimams padidėjus 2,5 mln. Lt

Dabar, pažiūrėjus į 6,1 lentelę ir matydami visų duotų šalių gamybos augimo lygius, aiškiai matome, kad šalies B ekonomika vystosi sparčiausiai, nes šitos šalies GATviso didžiausias ir jis lygus 15,6%

Makroekonomikos kursinis. (2015 m. Kovo 24 d.). http://www.mokslobaze.lt/makroekonomikos-kursinis.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 13 d. 01:53