Mašinų elementų laboratorinis darbas


Pramonės ir gamybos laboratorinis darbas.

Laboratorinis darbas Nr. Laboratorinio darbo tikslai. Tiesiakrumplio reduktoriaus tyrimas. Veleno kritinio sukimosi dažnio nustatymas. Darbo tikslas. Ašys ir velenai. Trinties riedėjimo guoliuose tyrimas. Poligrafinų mašinų katedra. Mašinų elementų laboratoriniai darbai.


Eksperimentiškai ištirti jėgos, perstumiančios jungiamas detales, priklausomybę nuo varžtinio sujungimo užveržimo jėgos, esant įvairiam jungiamų detalių glotnumui bei varžto sriegiui.

Laboratorinio darbo metu eksperimentiškai ištyrėme jėgos, perstumiančios jungiamas detales, priklausomybę nuo varžtinio sujungimo užveržimo jėgos. Iš skaičiavimų ir grafikų matome, kad tiek skaičiuota, tiek eksperimentinė perstūmimo jėgos reikšmė didėja didėjant užveržimo momento reikšmei.

Didėjant traukos koeficientui didėja pavaros naudingumo koeficientas, o slydimo koeficientas nepasikeičia. Kuomet diržas perduoda sukimo momentą, tarp jo ir skriemulių neišvengiamai pasireiškia tamprusis slydimas. Jo rezultatas – skirtingi skriemulių apskritiminiai greeičiai. Pagal slydimo ir naudingumo koeficiento kreives galime nustatyti ne tik optimalų naudingos diržo įtempimo ir pradinio įtempimo jėgų santykį, bet ir tikimybę, kad pavarai nepakenks trumpalaikiai perkrovimai. Tampriojo slydimo zona kai

Mašinų elementų laboratorinis darbas. (2016 m. Birželio 03 d.). http://www.mokslobaze.lt/masinu-elementu-laboratorinis-darbas.html Peržiūrėta 2017 m. Lapkričio 23 d. 04:02