Mažo nominalo varžų matavimas laboratorinis darbas


Fizikos laboratorinis darbas. Mažo nominalo varžų matavimas tikslas. Klausimai kas yra varža. Nuo ko priklauso laidininkų varža. Omo dėsnis grandinės daliai. Omo dėsnis visai grandinei. Kaip į grandinę jungiamas voltmetras , ampermetras. Darbo priemonės. Darbo eiga.


Įjungus į elektrinę grandinę 0,5 mm skersmens ir 4,5 m ilgio laidininką, tarp jo galų susidarė 1,2 V potencialų skirtumas ir juo tekėjo 1,0 A srovė. Kokia to laidininko medžiagos specifinė varža?

Eksperimentiškai nustatyta, kad metalinio laidininko varža R yra tiesiog proporcinga jo ilgiui l ir atvirkščiai proporcinga jo skerspjūvio plotui S:

Proporcingumo koeficientas p priklauso nuo laidininko medžiagos savybių ir temperatūros; jis vadinamas specifine arba savitąja varža.

Eksperimento metu bus nustatinėjamas proporcingumo tarp įtampos ir srovės skirtingų medžiagų,diametro ir ilgio vieloms. Keikvienu atvėju varža nustatoma kaip proporcingumo koeficientas:

Mažo nominalo varžų matavimas laboratorinis darbas. (2015 m. Balandžio 14 d.). http://www.mokslobaze.lt/mazo-nominalo-varzu-matavimas-laboratorinis-darbas.html Peržiūrėta 2017 m. Lapkričio 25 d. 05:32