Medienos reismusinės staklės kursinis


Inžinerijos kursinis darbas. Su bėžiniais. Įžanga. Staklių paskirtis, charakteristika. Staklių paskirtis technologiniame sraute. Staklių techninė charakteristika. Pjovimo įrankio techninė charakteristika. Staklių mechanizmų aprašymas. Saugaus darbo reikalavimai. Patentinės ir referentyvinės literatūros apžvalga. Kinematiniai skaičiavimai prieš modernizaciją. Kinematinės schemos principas. Stūmimo greičio analizė. Stūmimo greitis įvertinant pjovimo panaudojimą. Stūmimo skaičiavimas pagal paviršiaus šiurkštumą. Pastūma pjovimo įrankio apsisukimui. Jėginiai skaičiavimai prieš modernizaciją. Staklių modernizacija. Pjovimo įrankio parinkimas, galąstojų bei galandimo staklių skaičiavimai. Pjovimo įrankio parinkimas. Pjovimo įrankio paruošimas darbui. Sąnaudų reikmės, galąstojų skaičiavimai. Pjovimo įrankio tvirtinimo skaičiavimas. Kinematiniai ir jėginiai skaičiavimai po modernizacijos. Kinematiniai skaičiavimai. Pjovimo mechanizmo skaičiavimai. Pastūmos skaičiavimas. Staklių srautinė diagrama. Staklių pastūmos srautinė diagrama. Staklių našumo skaičiavimas. Priemonės saugiam staklių darbui pagerinti. Modernizacijos efektyvumas. Išvados. Naudota literatūra.


Įmonės našumas tiesiogiai priklauso pagaminamos produkcijos apimties. Pagaminamos produkcijos apimtis yra tiesiogiai susijusi su įrengimais.

Paprasčiausiai galima imti ir pakeisti įrenginius naujais ir taip padidinti našumą. Tačiau yra galimybė padidinti našumą ir nekeičiant įrengimų, o juos modernizuojant.

Modernizavimo metu yra pakeičiamos(pagerinamos) tam tikros įrenginio charakteristikos. Šių charakteristikų pagerinimas leidžia padidinti pagamintos produkcijos našumą.

Svarbiausia tai, kad įrenginių modernizavimo metu ne tik padidinamas našumas, bet ir gaunamos geresnės apdirbamų ruošinių savybės, nekeičiant gamybos plotų ir nedidinant dirbančiųjų skaičiaus.

Medienos reismusinės staklės kursinis. (2014 m. Gruodžio 09 d.). http://www.mokslobaze.lt/medienos-reismusines-stakles-kursinis.html Peržiūrėta 2017 m. Lapkričio 24 d. 22:38