Medžiagotyra Superlaidininkai, kriogeniniai laidininkai ir įvairios paskirties laidininkai


Medžiagų mokslo savarankiškas darbas. Superlaidininkai. Kreogeniniai laidininkai. Įvairios paskirties laidininkai. Taurieji metalai. Aukštos varžos lydiniai. Kontaktinės medžiagos. Išvados.


Kaip žinoma, mažėjant temperatūrai metalų lyginamoji varža mažėja. Ypač įdomu, kaip kinta metalų elektrinis laidumas, esant labai žemoms temperatūroms, artimoms absoliutiniam nuliui.

1911m. aptikta, kad, atšaldžius gyvsidabrio žiedą iki 4,2 K temperatūros, jo varža krenta iki labai mažos ir praktiškai neišmatuojamos reikšmės. Šis reiškinys buvo pavadintas superlaidumu, o kritinė temperatūra, prie kurios įvyksta medžiagos perėjimas į superlaidžią būseną, - superlaidžiojo perėjimo temperatūra . Medžiagos perėjimas į superlaidžią būseną yra grįžtamas: didinant temperatūrą iki atsistato pradinė būsena su baigtine lyginamojo laidumo reikšme.

Medžiagotyra Superlaidininkai, kriogeniniai laidininkai ir įvairios paskirties laidininkai. (2015 m. Sausio 13 d.). http://www.mokslobaze.lt/medziagotyra-superlaidininkai-kriogeniniai-laidininkai-ir-ivairios-paskirties-laidininkai.html Peržiūrėta 2017 m. Lapkričio 21 d. 21:33