Metalų ir jų junginių savybių tyrimas


Chemijos laboratorinis darbas. Metalų ir jų junginių savybių tyrimas. Bandymo tikslas. Išsiaiškinti, kaip reaguoja metalai su įvairiais elementais, kokios medžiagos susidaro ir kokios jų savybės. Reikalingos medžiagos. Reikalingos priemonės. Darbo eiga. Išvados.


Reikia atlikti kitimus: Cu CuO CuCl2 Cu(OH)2 CuSO4.

1.Paimame vario, jį truputį pakaitiname. Liepsna pradeda degti žalsva spalva, o varis pajuoduoja. Susidaro vario oksidas (CuO).

2Cu + O2 2CuO

2.Į mėgintuvėlį įdedame vario oksido (CuO) gabaliuką, ant jo užpilame druskos rūgšties (HCl), truputį pakaitiname. Skystis nusidažė žalia spalva, susidarė vario chloridas (CuCl2) ir vanduo.

CuO + 2HCl CuCl2 + H2O

3.Į mėgintuvėlį su vario chloridu (CuCl2) ir vandeniu įpilame natrio šarmo (NaOH). Tirpalas pasidarė žalsvos spalvos, taip pat konsistencija pasikeitė į želės. Susidarė vario hidroksidas ir natrio chloridas.

CuCl2 + 2NaOH Cu(OH)2 + 2NaCl

4.Į mėgintuvėlį su Cu(OH)2 ir NaCl įpilame sieros rūgšties (H2SO4) (NaCl nereaguos). Skystis pasidarė skaidrus, nuosėdos išnyko. Susidarė CuSO4 ir vanduo.

Cu(OH)2 + H2SO4 CuSO4 + 2H2O

Metalų ir jų junginių savybių tyrimas. (2015 m. Vasario 07 d.). http://www.mokslobaze.lt/metalu-ir-ju-junginiu-savybiu-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 19 d. 01:41