Metalų ir jų lydinių kietumo matavimas


Inžinerijos laboratorinis darbas. Metalų ir jų lydinių kietumo matavimas. Darbo tikslas. Susipažinti su metalų technologinių bandymų metodais. Darbo užduotys. Susipažinti su prietaisais ir mechanizmais, skirtais technologiniams bandymams atlikti. Atlikti lankstymo ir sukimo bandymus. Nubraižyti lankstymo ir sukimo prietaisų schemas, nurodant svarbiausias jų dalis. Matavimo duomenis surašyti į lentelę, kurioje turi būti nurodyta bandomos medžiagos markė, lenkimų (sukimų) skaičius, apkrova bandymų skaičius. Bendros žinios. Vielos lankstymo bandymas. Vielos susukimo bandymas. Išvados.


Vielos lankstymo bandymu vidutinis lenkimų skaičius: plienas- 27, aliuminis- 11. O vielos susukimo bandymu vidutinis susukimų skaičius yra plienas- 56, aliuminis- 23. Tai gi, iš praktinių bandymų pastebime, kad metalų technologinės savybės nesutampa atliekant juos skirtingais bandymais. Bet atlikę šiuos bandymus galime daryti išvadas, kad aliuminis yra silpnesnis metaslas nei plienas.

Metalų ir jų lydinių kietumo matavimas. (2015 m. Kovo 17 d.). http://www.mokslobaze.lt/metalu-ir-ju-lydiniu-kietumo-matavimas.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 17 d. 04:32